Що потрібно знати про польський транспорт ?

Що потрібно знати про польський транспорт ?

Що потрібно знати про польський транспорт ?

Вирушаючи в Польщу, туристам корисно буде знати деякі особливості роботи міського транспорту, у випадку, якщо вони захочуть самостійно побродити по місту або придумають свою програму туру.
Найпоширенішими видами транспорту в польських містах вважаються автобуси, трамваї та таксі. Метро є тільки у Варшаві, а в деяких найбільш великих містах можна зустріти і тролейбуси. Як правило, адже наземний транспорт починає свою роботу о 5 ранку та закінчується в 11 вечора. Ночами ж працюють спеціальні нічні автобуси, проїзд на яких обійдеться в 2 рази більше звичайного. Найдорожче коштують і білети на експресні маршрути.

Приїжджі студенти можуть скористатися міжнародною карткою ISIC, щоб отримати знижки на проїзд. Не слід забувати, що провезення багажу в Польщі оплачується додатково.
Туристам також потрібно бути готовими до того, що в різних містах можуть існувати різні правила оплати за проїзд. Десь платять за факт поїздки, десь за час, проведений на борту транспортного засобу. Є й квитки, термін дії яких визначається в 1, 2, 3 і більше днів. Тому головна рекомендація туристам, охочим зробити самостійні поїздки по місту, може звучати так: завжди уточнюйте правила проїзду і систему оплати, існуючі в конкретному місті, куди ви прямуєте або де перебуваєте.
Служба таксі, як правило, існує у кожному місті, а ось користуватися послугами приватних шоферів не рекомендується, оскільки вони дуже люблять «здерти» з туристів якомога більше грошей.

Якщо не знаєте, як замовити таксі, скористайтеся телефоном 919 — це номер єдиної служби таксі для всієї Польщі. Також слід пам’ятати, що, замовляючи таксі по телефону, поїздка обійдеться дешевше. А ось з 10 вечора до 6 ранку, а також у вихідні дні тарифи збільшуються.

One Response to “Що потрібно знати про польський транспорт ?”

  1. Тетяна:

    У мене відкрита чешська робоча віза,але виїхать до Чехії у мене немає можливості.
    Чи можна її аналювати і як це зробить?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19