Міський транспорт

Міський транспорт

Міський транспорт

Великі польські міста мають добре розвинену систему транспортних комунікацій. Основні засоби транспорту — автобус і трамвай доставлять пасажирів в будь-яке місце міста. У Варшаві, крім автобусів та трамваїв, є метрополітен, а в Гдині, Любліні та в місті Тихи — тролейбуси. У малих містах курсують автобуси місцевого та приміського сполучень.

У Польщі немає загальної моделі міського транспорту, кожне місто має свою власну. Крім безлічі відмінностей, існують принципи та правила, які всюди однакові.

Право користування міським транспортом забезпечує наявність у пасажира квитка на проїзд. Відсутність квитка карається штрафом.

Квитки, як правило, однакові для всіх видів транспорту, можна придбати в кіосках «Ruch» (Рух), в деяких продовольчих магазинах та у водіїв (але, не скрізь).

Ціна квитка залежить від його типу. У більшості міст типи квитків різняться за термінами дії. Чим більше термін, тим дорожче квиток. Можна купити квиток, діючий 1:00, добу, три доби, тиждень, місяць і т.д.

Туристи, що володіють т.зв. туристичною картою, у багатьох містах мають право на безкоштовний проїзд. Про подробиці питайте у пунктах туристичної інформації.

Для провезення багажу великих розмірів, велосипедів і тварин необхідний додатковий квиток. Важливо пам’ятати, що в деяких містах квитки терміном дії 1:00, дають право на провезення багажу без додаткової плати.

На першу вимогу контролера пасажир зобов’язаний пред’явити свій квиток, однак перш контролер повинен пред’явити своє посвідчення.

Інваліди в міському транспорті

У багатьох малих містах в цій сфері існує багато проблем. Завдяки зусиллям громадськості ситуація поступово змінюється на краще. У великих містах старі автобуси і трамваї поступово змінюються на нові, які крім дверей, пристосованих для інвалідів-колясочників, мають спеціальні місця в салоні. Варшавське метро обладнано підйомниками для інвалідів, у вагонах є спеціальні місця.

Екскурсія по місту … сидячи

У деяких польських містах можна зробити екскурсію на невеликому електромобілі фірми «Мелекс». Це дуже зручно для втомлених після пішої прогулянки, а також для тих, хто хоче більше побачити за короткий час. Багато «мелексів» забезпечені електронним перекладачем з навушниками і з опцією перемикання мови мовлення, завдяки чому вони популярні серед іноземних туристів.

На дрожках або рикші

У старих кварталах польських міст любителі після південного відпочинку можуть проїхатися на дрожках, запряжених однією або двома кіньми, а в деяких містах — навіть на екзотичній рикші.

 

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19