Туск другий ряд поспіль виграє вибори в парламент Польщі

Дональд Туск

Дональд Туск

Партія «Громадянська платформа» прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска, за попередніми даними, лідирує на парламентських виборах, отримавши 39,6 відсотка голосів виборців. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на дані польської виборчої комісії. На даний момент підраховано голоси на 15 відсотках виборчих дільниць у країні.

Консервативна партія «Закон і справедливість» Ярослава Качиньського набирає близько 30 відсотків голосів. Третьою йде партія «Рух підтримки Палікота» горілчаного барона Януша Палікота з результатом 10,27 відсотка голосів.

На четвертому місці з 9,22 відсотками голосів виявилася Польська селянська партія, яка розраховує знову увійти в коаліцію з «Громадянською платформою».

Коаліція «Громадянська платформа» і Польська селянська партії була створена в 2007 році після перемоги партії Туска на позачергових парламентських виборах. Глава Польської селянської партії Вальдемар Павляк став віце-прем’єром і міністром економіки в уряді Туска.

Раніше опитування польських виборців на виході з дільниць для голосування також показали, що на парламентських виборах правляча коаліція випереджає консервативну опозицію.

Туск уже заявив про перемогу на виборах, хоча остаточні результати голосування з’являться лише до вівторка, 11 жовтня.

«Громадянська платформа» стане першою партією Польщі з 1989 року, якій вдалося виграти вибори два рази поспіль. У 2007 році Туску вдалося обійти на виборах «Закон і справедливість».

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19