У Польщі не вистачає кваліфікованих працівників

У Польщі не вистачає кваліфікованих працівників

У Польщі не вистачає кваліфікованих працівників

Як повідомляє польська газета Puls Biznesu, згідно з дослідженнями проведеного Ягеллонським університетом у Кракові на замовлення Польського агентства розвитку підприємництва, в Польщі не вистачає близько 600 тисяч кваліфікованих працівників, не зважаючи на те, що кількість безробітних в країні перевищує 2 млн. чоловік. Крім того, рівень безробіття в грудні минулого року в країні зріс до 13,3% — найвищого показника з 2006 року.
Згідно з отриманими даними польською компаніям важко знайти кваліфікованих співробітників IT-сфери, інженерів, техніків, фізичних робітників, водіїв, а також продавців.

Для компенсації втрати трудових ресурсів, з 2007 року в Польщі стали вживати певні заходи для полегшення доступу на свій ринок громадянам сусідніх країн, зокрема для українців, прийнявши закон про Карту Поляка і спростивши процедури отримання робочих віз. Завдяки таким діям в період з середини 2007 року по липень 2012 року в Польщі було зареєстровано для громадян України 900000 заяв на роботу.

Але брак власної робочої сили продовжує відчуватися через постійну міграції працівників в інші країни Євросоюзу, де в останні роки працюють понад 2 млн. громадян Польщі.

Реагуючи на ситуацію, що склалася, на початку поточного року, глава польського уряду Дональд Туск заявив про намір створити в 2013 році в Польщі 400 тисяч нових робочих місць для зниження безробіття в країні.

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19