Дуже цікавий та різноманітний регіон з етнічної, культурної та релігійної точки зору. Його населенням є не тільки поляки, але й білоруси, литовці і в меншій мірі українці. У деяких прикордонних селищах живуть татари — прихильники ісламу, а в Сувалках — старовіри. Тут є також баптистські церкви. У багатьох селищах є залишки пам’яток культури єврейської народності, яка раніше заселяла ці території. Основні оглядові об’єкти регіону — чотири національні парки.
Воєводство займає площу 20,200 км2 і його населяють 1,2 мільйона осіб. Столицею воєводства є Білосток. Тут знаходяться 36 міст та майже 4000 селищ. Регіон на півдні межує з Любельським та Мазовецьким воєводствами, а також Вармінсько-Мазурським на заході. На півночі та північному сході межує з Литвою, а на сході з Білоруссю. Назва Підляшшя перекладається двояко: земель, що перебувають у ліси або «у Ляхов» (тобто на кордоні Польща — Підляшшя). Первісна назва цих територій була Полісся, лише пізніше північна частина була названа Підляшшя. Промисловість в регіоні досить слабо розвинена. Головним її центром є Білосток, центрами поменше — Ломжа, Високі Мазовецького, Колні, Граєво, Лапи, Хайнувка та Аугустув. Будова поверхні воєводства досить різноманітна, особливо в його північній частині — Мазурське Поозер’я.
У південній частині регіону знаходиться Долина Подляска. На цих територіях знаходяться ок. 300 озер, серед них найглибше озеро Польщі — Ханьча. На великих озерах курсують пасажирські кораблі та є прокат човнів. Натуральний характер та багато затоплених місць річок Буг, Нарев та Бєбжа свідчать про особливості цих річок. З річок поменше, які популярні серед любителів водних видів спорту, найвідоміша Чарна Ханьча.
По річці Буг туристи часто спливаются на плотах (з міста Серпеліце). Пам’ятником водній інженерії є Аугустовскій Канал. Більшу частину площі воєводства займають лісові масиви (серед них, пущі: Аугустовска, Книшиньска та Біловезька, а також Червонія Бур). Природні ресурси охороняються 4 національними парками (Біловезький, Нарвяньскій, Бебжаньскій та Вігерскій), ландшафтними парками (Сувальський та Книшиньскій), також на території воєводства також розташовані близько 100 заповідників і пам’яток природи.
Серед пам’ятників архітектури виділяються: палац Браницьких у Білостоці, костели в Ломжа, Вігри, Сейни, Дрохічин і Семятічях, багато церков: старовинні в Бяловєжа, Мельник та Сокулки, а також сучасні в Білостоці та Хайнувка, мечеті в Бохоники і Крушинянах і сінигога в місті Тикоцін. На території воєводства знаходиться головне місце православного паломництва — Грабарка. Найцікавіші оборонні споруди знаходяться в Осовець-Твердца і недалеко від міст Ломжа, Новогруд і Візн. Серед безлічі музеїв особливо слід виділити: музей природи в Бяловєжа та Дроздова, скансен в Новогрод, Техановец і Юровце. Головні центри зимових видів спорту — Бяловєжа та Аугустув.