Президент України Віктор Федорович Янукович потрапив до списку 170 відомих поляків, а також людей які мають польське коріння

Віктор Федорович Янукович

Віктор Федорович Янукович

Видання Polskinetwork опублікувало короткі біографії відомих поляків та людей які мають польське коріння — особистості сучасності, чиї досягнення або діяльність вийшли за межі Польщі, отримавши європейське або світове визнання.
Список з 170 осіб був розділений на різні категорії, в одній з яких «Політики, політичні радники» зазначено:
«Віктор Федорович Янукович — український політик (керівник Партії Регіонів), професор економіки і права, науковець; прем’єр-міністр України в 2002-2005, 2006-2007 роках; з 2010 року президент України; його предки по лінії батька були поляками і католиками (бабуся уродженка Варшави); є противником офіційного визнання прав ветеранів з УПА та ОУН. »
У своєму ж інтерв’ю, на початку 2011 року, Віктор Янукович також підтверджував своє польське коріння.
«Мій дід та прадіди були литовськими поляками, католиками — розповів президент. — Мій батько народився в Донбасі, де й одружився. Всі інші мої предки були родом з Польщі ».
За словами Віктора Януковича, його бабуся розповідала, що народилася у Варшаві: «її мама померла, а батько одружився вдруге — на литовській полячці, яка проживала у Вільнюсі».
«Після Жовтневої революції родина потрапила під Вітебськ у Білорусі, де бабуся вийшла заміж за мого діда, який проживав в Докшінцах біля села Януки, — пояснив президент України. — Лише з Білорусії родина виїхала в український Донбас, де я і народився ».

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19