Вроцлавські гноми

Вроцлавські гноми

Вроцлавські гноми

У Вроцлаві проживає понад 600 тисяч осіб — і це ще не рахуючи гномів! Гноми (тобто краснолюдки по-польськи) мешкають в цьому місті з незапам’ятних часів.

У городян є кілька варіантів легенди про історію настільки дивного сусідства. Деякі запевняють, що перші маленькі чоловічки завелися саме на території Вроцлава, а вже звідси розплодилися по всьому світу. Інші говорять, що кілька століть тому в місті завівся всього один гном, але жахливо шкідливий. Як тільки цей лепрекон НЕ капостив людям: навіть ховав чужі окуляри та норовив плюнути в суп якщо загавилася господині! Щоб справитися з нахабою, жителі Вроцлава звернулися за допомогою до інших гномів Нижньої Сілезії, і ті, відгукнувшись на заклик, перебралися в місто, зловили відбившогося від рук побратима та віддали його до в’язниці в горах. З тих пір люди і краснолюдки живуть душа в душу та разом стежать за порядком.

Вроцлавські гноми

Вроцлавські гноми

З 2000-х років маленький народ навіть можна побачити на вроцлавських вулицях — їх прикрасили бронзові фігурки гномів. Казкові персонажі живуть різноманітним життям. Одні зайняті корисною працею — перуть свої шкарпетки, гасять пожежі, миють вікна та освоюють клавіатуру комп’ютера. Інші проводять час у своє задоволення — серед білого дня пиячать в обнімку з великою пляшкою або відпочивають після ситної трапези. Є й водні краснолюдки — вони мешкають у фонтані перед ляльковим театром.

Вроцлавські гноми

Вроцлавські гноми

Туристам у Вроцлаві пропонують вирушити на пошуки гномів, озброївшись спеціальною картою. А в середині вересня в Старому місті проходить гномів фестиваль, під час якого влаштовуються ігри та творчі конкурси для самих юних городян.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19