Кліматичні умови Польщі

Татри

Татри

У Польщі переважає помірний клімат, перехідний від морського до континентального. Країна знаходиться в зоні циркуляції повітряних мас атлантичного океану та сухого континентального повітря євразійських тропіків. Тому погода в Польщі дуже мінлива. Це виражається в значній різниці між зимами: зима може бути мокрою, океанічної, або сухий, континентальною. На півночі і заході країни переважає морський помірний клімат з прохолодним дощовим літом та м’якими зимами. На сході яскраво виражений континентальний клімат з крижаними зимами та жарким літом.

У Польщі можна виділити 6 пір року, що незвично для інших європейських країн. Два додаткових сезони з’являються перед початком зими та перед початком весни, тому весь календар виявляється зрушеним.

«Передвесняних сезон» приходить в кінці лютого — початку березня та триває близько місяця. Це відносна прохолодна пора з температурою 0 ° -5 ° С. Потім настає весна, і триває близько двох місяців. Літо починається в травні. Через 4 місяці приходить осінь, і температура відразу може впасти до 5 ° С. У Польщі, як і в багатьох інших центральноєвропейських країнах, є «бабине літо». Знову стає тепло, листя вже жовтіє, але в повітрі пахне літом, літає павутина. Початком зими вважається, коли все листя вже лежать на землі. Температура досягає -5 ° С. Цей період триває півтора місяця. Потім приходить зима з морозами та ожеледицею.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19