Сувальський Національний парк або льодовиковий період у Польщі

Сувальський Національний парк

Сувальський Національний парк

Країна Польща, досить багата на природні зони, варті уваги. Зараз я хочу трохи розповісти про таке місце в цій країні, як Сувальський Національний парк. Цей парк є, перш за все, пейзажним, та являє собою територію з найкращим зразком діяльності льодовика, який давненько побував на території сучасної Польщі.

Знаючи країну, навіть трохи важко на перший погляд собі уявити, що природа Польщі може бути льодовиковою, однак є й такий варіант. На території цієї природної пам’ятки Польщі можна знайти безліч геологічних резерватів, завалених величезними валунами, найбільшим, з яких можна виділити Баханова на річці Чарна-Ханьча. Тут ви знайдете на площі в 1 га. найбільшу кількість величезних каменів, що представляють діяльність льодовика 12-тисячолітньої давності. Такими ж каменями викладені берега озера Ханьча, що має дивовижну глибину в 108 метрів.

 

Сувальський Національний парк

Сувальський Національний парк

У цих місцях крім каменів мешкає чимала кількість всякої цікавої живності, особливий інтерес серед якої має вельми рідкісна пташка Горіхівка. Так само тут вам зустрінуться качки-крижня, лебеді, журавлі, чайки, крячки, гуси, чубаті поганки та багато інших. У загальній складності в цьому парку нараховано близько 160 озер, багато з яких досить таки схожі і мають вигляд вузьких і глибоких жолобів, часто з’єднаних між собою ділянками річок. Завдяки суворому клімату, на Сувальщині у великій кількості виростають представники північного рослинно світу, такі як карликова береза ​​або лапландська верба.

Стародавні камінчики берегів озера Ханьча.

Сувальський Національний парк - озеро Ханьча

Сувальський Національний парк - озеро Ханьча

Є тут і невеликі міста та городочки, що розташувалися серед гірського ландшафту. Найвідомішим з них є містечко Миколайки, яке вже досить давно вважається місцевим туристичним центром. З цього містечка, відправляється велика частина усіх екскурсій по місцевим красотам та льодовиковим цікавинкам. Не дивлячись на вищезгаданий досить суворий для Польщі клімат, екотуризм тут процвітає, так що, як мовиться, не соромтеся і якщо вам цікаво, то приєднуйтесь.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19