Чому польський прапор біло-червоний

Чому польський прапор біло-червоний2 травня — День прапора Республіки Польща. Сьогодні ми згадуємо довгу історію наших національних кольорів і пишаємося тим, що можемо їх вивішувати.

Чому польський прапор біло-червонийПольські національні кольори, як одні з небагатьох у світі, мають геральдичне походження. В історичному плані вони пов’язані з квітами гербів Королівства Польського і Великого князівства Литовського, які протягом століть були об’єднані в одну державу. У польському прапорі біла смуга символізує білого орла в гербі Польщі та Погоню — лицаря на коні, що представляє герб Литви. Обидві фігури розміщені на червоному щиті. На прапорі білий колір знаходиться зверху, а червоний — знизу, оскільки в польській геральдиці колір гербового зображення важливіше кольору фону.

3 травня 1792, в першу річницю прийняття Конституції 3 травня, біло-червоні кольори були вперше визнані національними. Сейм Королівства Польського формально затвердив їх кольорами польської держави в 1831 р., під час Листопадового повстання. Після відновлення незалежності Польщі зовнішній вигляд польського прапора був затверджений Законодавчим сеймом 1 серпня 1919

Чому польський прапор біло-червонийДень прапора Республіки Польща є святом з 2004 р. Після війни і в період Польської Народної Республіки саме тоді, після 1 травня, знімали державні прапори, щоб не експонувати їх у день свята Конституції 3 травня, скасованого комуністичною владою. Зараз під час святкування Дня прапора проводяться численні патріотичні акції та маніфестації, що нагадують про біло-червоні національні кольори.

В останні роки знову популярною стала національна стрічка. Біло-червона розетка, яку носили повстанці в XIX столітті, тепер прикріплюється до одягу під час найважливіших державних свят.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19