День Святого Сильвестра у Польщі

День Святого Сильвестра у Польщі

День Святого Сильвестра у Польщі

31 грудня весь світ зустрічає Новий рік. Однак у Польщі ця зустріч має свою унікальну назву — День Святого Сильвестра (Сильвестр), який являє собою римського єпископа, який помер в 335 році. Традиційне для поляків питання: «Куди ти відправишся на Святого Сильвестра?» Позначає: «Де ти плануєш зустрічати Новий рік?». Згідно давньої легенди в 314 році Святий Сильвестр зумів піймати страшного монстра Левіафана. Ходили перекази про те, що в 1000 році він вирветься на свободу і людству настане кінець. Однак цього не сталося. З тих пір люди відзначають цю подію і вбираються в маскарадні костюми. При цьому вони називають себе Санта-Сільвестр або Сильвестр-Клаус.

В цей день всі намагаються встати якомога раніше, оскільки той, хто встане останнім, отримає прізвисько «Сильвестр» і буде змушений заплатити штраф. У давні часи молоді дівчата намагалися бути максимально старанними та виконували всю свою роботу до того, як зайде сонце, інакше, якщо вона не встигала, то це означало, що в найближчий рік її ніхто не візьме заміж.

 

Навіть, незважаючи на те, що День Святого Сильвестра у Польщі є робочим днем, він як і раніше користується величезною любов’ю та популярністю, як серед місцевого населення, так і серед приїжджих туристів. Звичайно, слід зауважити, що вже до п’яти годин абсолютно всі державні магазини та установи закриваються. Жителі Польщі зустрічають Новий рік в клубах, в ресторанчиках, на центральних площах у своєму місті, на вечірках, на балах або ж у колі сім’ї у себе вдома. Останнім часом все більша кількість людей віддають перевагу святкуванню Дня Святого Сильвестра на природі, наприклад, в горах або за кордоном.

 

На центральних площах польських міст запалюється більше трьохсот тисяч різнобарвних ліхтариків. Це неймовірно святково, яскраво та красиво. Місцеві жителі разом із приїжджими туристами виходять на вулиці та починають заповнювати бари і ресторани.

 

Крім того, між найбільш крупними містами забезпечується урочиста відеотрансляція святкових заходів. З восьмої вечора аж до самого ранку проходить масштабне святкове шоу, а коли настає опівніч, небо над Польщею розцвічується феєрверком надзвичайної краси.

 

 

One Response to “День Святого Сильвестра у Польщі”

 1. Ігор:

  Доброго дня! Шукаю можливість із своєю сім»єю зустріти Новий рік в Польщі і побачити як святкується День Святого Сильвестра у Польщі. Моя старша дочка в 2013 році поступатиме у Польшу у вищий навчальний заклад, то ж хотів би почати її знайомити та і самі познайомитись з вашою культурою.
  Ми своїм авто можемо приїхати , але куди ?
  Достатньо , якщо є від Вас така послуга чи можливість надати (порадити) адресу готелю з рестораном , де б і була можливість це святкувати.
  В нас це послуги Тур операторів на автобусі і на велику кількість днів — не концентруючись на якихось святах.

  Буду вдячний за будь-яку відповідь.
  Ігор

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19