Місто-курорт Сопот

Місто-курорт Сопот

Місто-курорт Сопот

До найпопулярніших туристичних місць Тригорода, якими без всяких сумнівів є Королівська дорога у Гданську та сквер Костюшко в Гдині, я б відніс і найдовше в Європі, півкілометрове місто-курорт Сопот, прогулятися по якому вже саме по собі престижно, а враховуючи те , що в Сопоті готелі набагато дешевше, ніж в Гданську чи Гдині, то і вигідно.

Місто-курорт Сопот

Місто-курорт Сопот

Взагалі такі міста Польщі крім іншого насамперед повні історії. Тут, в Сопоті, в 1823 р. колишній наполеонівський лікар Ян Хаффнер спорудив ряд лікувальних ванн і з тієї пори, містечко набуло статусу одного з найпрестижніших курортів на піщаних балтійських пляжах.

Сопот

Сопот

Хаффнер, в тому й полягає його заслуга, побудував новий прогулянковий курорт. Тоді він був разів у десять менше, але не думаю, що курортники, від цього, любили його менше, ніж ми зараз, прогулюючись двокілометровій пляжною смугою Північного парку, повз звичних кабінок для переодягання, магазинів, нічного клубу та зручною терасою.

Криве Домек

Криве Домек

Давайте пригадаємо, що перша будівля північних купалень з’явилася на початку століття і побудована вона була за проектом Пауля Пухмюллера, він же побудував і південні купальні. Побудовані у формі мальовничого павільйончика, вони стояли на місці нинішнього Гранд-готелю.

Доктор Хаффнер задумав кабінки і для жінок (на південь від молу) і для чоловіків (на північ від молу). Кабіни були оснащені лавками, в них стояли дзеркала і навіть були передбачені рушники. Всі ці кабінки, встановлені рядами, тяглися до моря, де їх продовжувала огорожа.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19