Навчання в Польщі — державні або приватні ВНЗ

Навчання в Польщі - державні або приватні ВНЗ

Навчання в Польщі — державні або приватні ВНЗ

Багато абітурієнтів, а також їх батьків, цікавляться в основному питаннями: — «Чим відрізняються дипломи державних і приватних ВНЗ Польщі»? і чи «Популярні дипломи приватних ВНЗ Польщі на ринку праці Європи»?

 Однозначна відповідь на це питання дати досить складно. Існує думка — що в першу чергу пріоритет мають випускники державних університетів. Їх більш охоче беруть на роботу і пропонують престижніші вакансії. Пов’язано це швидше за все з тим, що поступити в державний ВНЗ Польщі можна тільки після успішної здачі Польського Єдиного Державного Іспиту (аналог ЕГЭ (Росія) або ЗНО (Україна)) — Matury. При цьому для вступу в приватний — ніяких іспитів складати не треба.

 Логіка проста: — ті випускники шкіл, які добре вчаться і успішно складають випускний іспит, — поступають на безкоштовну форму навчання в державний університет Польщі. Ті ж, чиї інтелектуальні здібності не дозволяють успішно «закінчити» школу  платять гроші і поступають на » Платне» в приватні ВНЗ Польщі.

 На захист приватних вищих закладів Польщі можна сказати те, що хоч туди і беруть усіх, хто може оплачувати собі освіту, вчитися там зовсім не просто. Не слід плутати «контрактну» форму навчання в Росії або Україні з тим же самим — в Польщі. У цих університетах ні хто не ставитиме оцінки «просто так». Так само варто відмітити те, що рівень викладання не на багато гірше чим в державних ВНЗ. Професори дуже часто працюють на 2 фронти, читаючи лекції, як в одних так і в других університетах.

 Та все ж, які варіанти є для тих, хто не є громадянином Польщі?

 Поступити в державний внз Польщі може іноземець:

  •     Який має Карту Поляка (після складання усіх вступних іспитів)
  •     Який бажає поступити на основі конкурсу(1% від загальної кількості місць на факультеті)
  •     За контрактом(за умови складання іспитів і іспиту на знання польської мови).

Поступити в приватний внз Польщі може іноземець:

  •     Без складання вступних іспитів
  •     Без здачі ЄГЕ або ЗНО
  •     Без складання іспиту на знання польської мови
  •     Без Карти Поляка.

 Дипломи державних ВНЗ Польщі цінуються більше, ніж дипломи приватних.

 Чому так? Тому що працедавці прекрасно розуміють, що випускники приватних учбових закладів — це люди, які з тих або інших причин не поступили в державні. Працедавець більш охоче бере на роботу випускника Варшавського Університету або Варшавської Політехніки, ніж випускника, «Школи Бізнесу і Управління».

 З іншого боку і приватні внз — бувають дуже не погані. Ось чому головне правильно вибрати приватний внз. Адже основний критерій, яким оперує працедавець в пошуку співробітника все ж, — знання і уміння, а не диплом. Хороший приватний університет за умови тяги з боку студента — здатний забезпечити дуже не поганий рівень підготовки.

One Response to “Навчання в Польщі — державні або приватні ВНЗ”

  1. Vladi:

    Коли я роздумував про вибір університету, я вирішив, що фізіотерапія буде хорошим вибором. Оскільки я хотів вивчити польську мову та виїхати до Польщі, я вибрав польський університет. Полонійна Академія, де я навчаюся, запропонувала мені також курс польської мови під час навчання. Мені все добре вдається, я все більше вмію і можу порозумітися з іншими людьми.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19