Зерувка у Польщі (zerowka)

Таке цікаве та невідоме слово «зерувка» у багатьох абітурієнтів польських вишів нещодавно викликало б лише здивування, а у літній час, в період, коли багато з бажаючих отримати європейський диплом зрозуміли, що початкове знання польської мови недостатньо для вступу та навчання у польських вузах, самі мріють потрапити на зерувку та переривають інтернет у пошуках тієї самої «заповітної» зерувки.

Зерувка у Польщі

Зерувка у Польщі

Адже багато хто займається вивченням польської мови на курсах, або ж з репетитором, та це не дає можливості вивчити її досконало, мати мовну практику, особливо для абітурієнтів, які прагнуть навчатися, наприклад, на лікарських спеціальностях.

Спробуємо ж розібратися, що це таке та з чим його їдять… Саме слово скорочено від «zero» — нуль, тобто «нульовий», початок чогось з нуля. Значить, мовні курси, на яких вивчатимете мову з самого початку.

Студенти-іноземці, як правило, на курсах іноземних мов, зазвичай, вивчають лише польську мову, культуру та історію, але є і такі , які вивчають мову по предметно, більш розширено, в першу чергу є можливість вивчити професійну термінологію польською мовою. Зерувка для іноземців, які не мають Карти Поляка платна, у середньому 2000 євро на рік та вище, але це інвестиція, яка того варта.

Це найкращий спосіб познайомитися із культурою, традиціями, звичаями,пристосуватися до країни, та і без занурення у мовне середовище гарно вивчити мову важко. Потрібно розуміти, що самостійне закінчення «зерувки» не дає гарантії поступлення до вузу.

Не кожний учбовий заклад пропонує нульові річні курси, майже при всіх університетах Польщі є мовні курси на місяць — два перед початком навчання, але на рік – ні, тож розглянемо найпопулярніші пропозиції.

Сілезький Університет у Катовіце приємно дивує – мало того, що навчатися іноземцям можна безкоштовно, навіть не маючи омріяної Карти Поляка, то вуз ще й додатково пропонує річні мовні курси — «зерувку» — понад 700 годин навчання на рік, по п`ять днів занять на тиждень ! Курс розділений на 2 семестри, по закінченню кожного семестру проводяться спеціальні тести . Бажаючим надається гуртожиток.

Краківський економічний – теж пропонує зерувку, групи формуються дуже швидко, тож поспішайте! В програму навчання входить вивчення польської, англійської мов, математики та бізнесу. Програма, де більше годин на вивчення польської мови коштує 1500 євро на рік, а та програма, де більше приділено уваги англійській мові – 2000 євро. Для бажаючих навчатися на англійській програмі потрібно мати сертифікат підтвердження знання мови на початковому рівні А1-А2.

У Лодзінському медичному університеті варто навчатися тим, хто планує поступати на лікарські спеціальності, але не тільки. Лодзінський університет є справжнім професіоналом медичних факультетів.

Відомий по вивченню мови і Центр польської мови та культури для іноземців UMCS (при університеті Марії Склодовської Кюрі у Любліні). Заняття проводять досвідчені викладачі, програма побудована цікаво та різноманітно. Вивчають, крім мови, математику, історію Польщі, географію.

У Жешові розташований Центр польської мови та культури для іноземців «Полонус», як і в Любліні, тут проводяться підготовка майбутніх студентів до навчання. В університеті викладаються економічні та соціальні науки

One Response to “Зерувка у Польщі (zerowka)”

  1. Ілона:

    Доброго дня,чи можна зареєструватися якось на зерувку ?Де можна знайти силки бо на сайтах не можу знайти?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19