Чи можна після закінчення національної візи їхати по безвізу?

Питань пов’язаних з перетином кордону є багато. Дуже часто відвідувачі нашого сайту запитують, чи можна після закінчення дії картки тимчасового побиту або національної візи відразу використовувати для в’їзду в Польщу дні по «без візу»?

Чи можна після закінчення національної візи їхати по безвізу?

Чи можна після закінчення національної візи їхати по безвізу?

Відповіді на питання можна знайти на сайті Прикордонної служби Польщі або на сайті будь-якої Консульської установи Польщі.

На інтернет сторінці прикордонної служби зазначено, що: «Перебування без обов’язку отримання візи, не може тривати довше, ніж 90 днів протягом кожного 180-денного періоду. До 90 днів включається також попередні короткострокові перебування іноземця, наприклад, на основі раніше отриманої візи Шенген (також до 11 червня!). Відповідно до норм ЄС всі короткострокові перебування підсумовуються.»

Тобто, мова йде про короткострокові періоди перебування. Так як, національна віза і карта тимчасового побиту не рахуються такими, то періоди перебування на їх підставі не включаються в термін по «без візу».

Крім того, на сайті Генерального Консульства Польщі в місті Луцьк вказана інформація: «Слід враховувати, що попередні періоди перебування на основі дозволу на перебування або національної візи не враховуються при розрахунку тривалості перебування в рамках безвізового режиму.»

6 комментариев to “Чи можна після закінчення національної візи їхати по безвізу?”

 1. ігор:

  в мене два закордонних паспорта,простий і біометричний,на даний момент буду подавати на робочу візу по біометричному паспорті,при подачі документів потрібно вносити дані,відмітки іншого паспорта .

 2. Ольга:

  доброго)
  склалася така ситуація: національна віза закінчується 11.10.2018 (тобто 180 днів перебування в Польщі), але в серпні місяці два тижні перебували в Україні.
  чи можливий варіант залишитися на території РП ще на декілька днів?
  чи при перетині кордону можуть виникнути проблеми?? так як національна віза закінчилася??

  • Симеон:

   Якщо в паспорті, на візі, в графі «до» вказана дата 11.10.2018, то до цієї дати ви повинні покинути польщу, незалежно від того встигли ви використати 180 днів чи ні

 3. Симеон:

  В мене чеська віза тип С/VB/27 26.10.2018 закінчується, після повернення додому чи можу я візразу повернутись в Європу на біометричному паспорті та 3 місяці перебувати в Європі?

 4. Людмила:

  Чи можу я залишитись у Польщі на кілька днів якщо віза в мене відкрита з 7’05’18 по 30’01’19 на180 днів 21’11’18 останій180 день але я з 16’08’18 по26’08’18 була на Україні

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19