Анулювання, відміна або скорочення терміну дії Шенгенської візи

Анулювання, відміна або скорочення терміну дії Шенгенської візи

Анулювання візи на межі або безпосередньо на території чужої країни — велика неприємність. Слід знати, які на це можуть бути причини і які наслідки.

 У Євросоюзі процедури діляться на:

— Анулювання;
— Відміну;
— Скорочення терміну дії візи

 Анулювання

Анулювання візи відбувається на кордоні. Процедуру проводять безпосередньо співробітники прикордонної служби. Мета цієї процедури — запобігти в’їзду небажаних громадян на територію Шенгенської Конвенції, зокрема, якщо ті випадково отримали візу.

 Анульована віза вважається недійсною.Слід розрізняти анулювання візи і відмову у в’їзді, в останньому випадку прикордонний контроль не скасовує візу, але відмовляє у в’їзді на свою територію наприклад, через відсутність якихось додаткових документів, що підтверджують мету в’їзду.

 Відміна

Анулювання візи, яке не має Відповідно до статті 23 Шенгенських Конвенції. Анулювання відбувається у разі, якщо при перевірці виявлено, що мандрівник, що має належним чином видану візу, не виконує або перестав виконувати одну або декілька умов, визначених в ст. 5 п.1, літ. с), d), e) Шенгенської Угоди.

 Скорочення терміну дії візи

Ця процедура використовується в ЄС перед висилкою іноземця зі своєї території. Скорочення терміну дії візи призводить до скорочення тривалості перебування до кількості днів між датою перетину кордону і певною датою висилки іноземця.

 Закон Е. С. передбачає дев’ять причин, по яких компетентний орган може відмовити у видачі візи або зняти / відмінити отриману візу.

Це наступні:

а) особисті дані про мандрівника занесені в список іноземців «Шенгенської інформаційної системи», перебування яких в ЄС є небажаним;

б) приїжджий не має достатніх засобів для існування на якийсь час приїжджий не має медичної страховки, дійсної на період запланованого перебування на території Шенгенської зони, щоб покрити ті витрати, які можуть виникнути під час перебування;

г) приїжджий створює загрозу безпеки, громадському порядку під час свого перебування на території держави ЄС;

д) надані дані про особу були недостовірними;

е) подання неправдивої інформації під час подання заявки на національну візу(надання неправдивої інформації, використання підробних документів);

ж) неправильне обгрунтування мети;

с) віза може бути відкликана за заявою власника;

и) представлений документ для подорожі не відповідає встановленим критеріям(у паспорті повинно бути 2 вільних сторінки, і він має бути виданий не пізніше, ніж 10 років тому).

 Чи може контрабанда стати основою для анулювання візи?

Все залежить від того, що розуміти під терміном контрабанда. На сьогодні, наприклад, контрабанда акцизних товарів, таких як сигарети і алкоголь, не розглядається як дуже велика провинність. З цієї причини це не підпадає під пункт » а»(див вище). Але не виключено, що в майбутньому ЄС враховуватиме цей аспект і людина, яка попалася на таких випадках контрабанди, втратить можливість подати заяву на отримання візи.

Але навряд чи найближчим часом такі заходи можуть бути вжиті, оскільки існуючі великі штрафи відлякують більшість від спроб заробити таким чином.

Зовсім інакше справа йде з серйознішою контрабандою: наркотиками або зброєю. У цій ситуації віза буде анулювана на підставі пункту » г»(дивися вище).

 

5 комментариев to “Анулювання, відміна або скорочення терміну дії Шенгенської візи”

 1. Олександр:

  доброго дня!!у мене анулювали поляки шенгенську візу!!Що треба робити аби знову відкрили візу?

  • Міша:

   у мене на кордоні страж гранічна анолювала візу коли я можу відкривати нову візу???

 2. Дмитро:

  День добрий. Мені дали відмову у відкритті національної візи.. В листі був підкреслений 9 пункт з причин які передбачають відмову у візі. Підкажіть будь-ласка що робити далі? Чи внесли мене мене в sis і чи варто знову просто подавати на візу?

 3. Людмила:

  Доброго дня! Відкрита бізнес-віза до Литви, але плани змінилися і поїхати не зможу. Натомість хочу відкрити польську робочу візу.Якщо відмовлюся від литовської (тобто її анулюють за моїм бажанням), чи не вплине це на отримання польської?

 4. Валерия:

  Скажіть будь-ласка батьків відкрили візу але не впустили сказали не хватає 10днів, до чого необяснили як поняти

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19