Фотопластиконів

Фотопластиконів

Фотопластиконів

Фотопластиконів — це популярний на рубежі XIX та XX століть пристрій, що надає можливість перегляду чергуючих тривимірних знімків. Варшавський фотопластиконів унікальний. Це єдиний в Польщі та одне з небагатьох у світі працюючих пристроїв такого типу. Він був створений на початку XX століття та з невеликими перервами працював ціле століття, зберігаючи при цьому початкове місце розташування.

Фотопластиконів

Фотопластиконів

У колекціях фотопластиконів знаходиться більше 3000 оригінальних фотографій із різних куточків земної кулі, починаючи з документальних знімків відкриття Суецького каналу, подорожі на Шпіцберген, незнайомій нам Японії, і, звичайно ж, Варшави на рубежі століть. У довоєнні роки фотопластиконів виконував освітні функції, поставляючи актуальні фотографії найбільш віддалених та важкодоступних частин світу. Під час війни його не контролювали гітлерівці, тому він дарував моменти відради, і там була одна з конспіративних точок.

 Після війни, в 40-х та 50-х роках він користувався величезною популярністю, завдяки показам знімків із Заходу, які представляють міста, куди поїхати було практично неможливо. Покази супроводжувалися джазовою музикою, яка першою потрапила по приватним каналам пластинок, за рахунок чого фотопластиконів був місцем частих зустрічей стиляг, переслідуваних народними владою нарівні з джазом. Обраний кілька років тому Варшав’яни магічним місцем столиці, а в 2008 році взятий під шефство музеєм Варшавського повстання, фотопластиконів є стійким елементом самобутності Варшави.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19