Багато туристів, що виїжджають до Польщі на екскурсії, прагнуть потрапити в Краків, Варшаву, Гданськ чи інші міста відомі своїми пам’ятками зовсім не помічаючи невеликих, але дуже примітних та цікавих містечок на своєму шляху.
Перемишль — містечко з великою історією і не простою долею. На відміну від свого російського тески Перемишль відігравав важливу стратегічну роль у часи як першої, так і другої світової війни. До наших часів збереглися оборонні доти вздовж річки, що розділяють місто.
У місті зберігся замок XVI століття, Францисканський костел XVIIІ століття та інші архітектурні пам’ятки. Сьогодні Перемишль є важливим митним пунктом завдяки своїй залізничної магістралі Краків-Львів, та й просто красивим сучасним європейським містом.
Історія міста Перемишль
Перемишль (Польща) старовинне місто, яке розташоване на самому східному краю польської держави. Вже в 10 столітті Перемишль був центром племінного об’єднання білих хорватів. У 980-му році Перемишль був завойований київським князем Володимиром та приєднаний до України. При цьому частина білих хорватів, на запрошення імператора Візантії, переселилася на територію сучасної Хорватії.
Перебуваючи у складі України, Перемишль став центром удільного князівства, в якому правила династія Володимира Ростиславовича. У той час це було одне з найбагатших міст Галицько-Волинської Русі.
У 11 столітті почалася боротьба за володіння Перемишля між угорськими, польськими та українськими князями. У 13-му столітті, після спустошливих набігів на Україну кочових східних племен, князь Лев Данилович мав намір зробити Перемишль столицею української держави. Однак близькість міста до Польщі та постійний конфлікт із сусідами за право володіння містом, змусила переглянути князя своє рішення.
У 14 столітті, в результаті династичної кризи української держави західні землі України, до складу яких входив і Перемишль, увійшли до складу Польщі. У 1389 році король Владислав Другий подарував Перемишлю Магдебурзьке право, що вельми сприяло бурхливому розвитку міста.
Перемишль був одним з найважливіших ремісничих та торгових центрів Польщі. Наприклад, в місті налічувалося 18 ремісничих цехів, продукція яких користувалася великим попитом у різних куточках Європи.
У 1657 році жителі Перемишля напали на обоз, який віз вино для війська трансільванського князя Юрія Другого Ракоці. Розсерджений князь послав військо для того, щоб покарати місто, проте жителі Перемишля зуміли відкупитись від нападників. Своє спасіння вони приписали діяльності Святого Вінсента, який з тих пір став вважатися офіційним покровителем Перемишля.
Після розділу Польщі Перемишль кілька століть перебував під владою Австрії. Знову польським місто стало в 1918 році. З 1938-1941 роки Перемишль входив до складу Української РСР. А після закінчення Другої Світової Війни місто, за рішенням уряду СРСР, було повернуте Польщі.
Сьогодні Перемишль є одним з найцікавіших міст для туризму в східному регіоні Польщі. У місті є чимало історичних пам’яток, особливо в районі старого міста та ринкової площі. Серед них слід виділити такі пам’ятки як Кафедральний Собор уніатів (17 століття), церква Франсіканців, замок Казимира. Варто також відвідати ряд прекрасних музеїв Перемишля.