Як уникнути оплати штрафу з фоторадара?

Як уникнути оплати штрафу з фоторадара?

Як уникнути оплати штрафу з фоторадара?

Водіями розробляються все більш витончені способи, які дозволяють ефективно уникати оплати штрафу, виставленого на основі знімка з фоторадара. Як уникнути покарання, якщо доказ очевидний? Про це трохи пізніше… Перш ніж перейти до змісту статті віддайте собі звіт в тому, що не кожна з цих методик легальна!

Найбільш часто використовуваним водіями способом уникнути оплати штрафу за правопорушення, зареєстроване фоторадаром, є відсутність відповідей на кореспонденцію Інспекції дорожнього транспорту ( ITD ) або міської варти. Служби мають 180 днів на виставлення штрафу або рік від дати знімка для направлення справи до суду. Якщо вони не встигнуть в цей термін, а так найчастіше і відбувається зважаючи на велику кількість роботи, штраф за порушення стає неможливим для виконання. Через рік порушення згідно із законами стає простроченим.

Навіть якщо ITD або міська варта встигнуть у встановлені терміни і направлять справу в суд, вони зовсім не обов’язково виграють його. Юристи мають цілий список юридичних лазівок, які в змозі відхилити позов служб правопорядку ще на першому етапі!
Для прикладу, правила не передбачають можливості, при якій позов до суду про покарання водія направляє безпосередньо ITD або міська варта. Томущо ні одна з цих інституцій не має повноважень громадського обвинувача, вони повинні просити направити справу в суд поліцію. Посилання на цю обставину зазвичай сприяє тому, що суддя відхиляє слідство.
Частою причиною програшу ITD і міської варти в суді є також сам знімок. Якщо на фото, зробленому фоторадаром, видно більше, ніж один транспортний засіб, або наприклад, номерний знак не до кінця читається, воно може бути виключено як доказ по справі! Юристи водія з усією впевненістю використовують кожну можливість піддати розгляду порушення їхнього клієнта, і якщо вони мотивують свій позов, суд може до нього схилитися.
Навіть якщо водій визнає свою провину, а служби виставлять йому штраф, то це зовсім не означає, що до бюджету надійдуть якісь гроші. У великої частини випадків покарані уникають оплати штрафу, і що важливо, часто роблять це досить ефективно!
Оцінюється, що щорічно не вдається отримати гроші навіть з однієї третьої частини виписаних штрафів. Що є цьому причиною? Найчастіше забудькуватість чиновників або спритність водія.

Майже стовідсоткову впевненість уникнути штрафу є іноземний реєстраційний номер. Зазвичай знімки таких транспортних засобів потрапляють відразу в корзину. Чому ? Процес розгляду порушення в разі автомобілів, зареєстрованих поза межами Польщі, дуже тривалий і складний. Додатково до цього немає ніякої впевненості, чи вдасться знайти актуального господаря, а пізніше — порушника, чи встигнуть служби у встановлені терміни і взагалі вдасться отримати гроші. Видалення знімка дає можливість позбутися від проблеми вже на самому початку.

Рішенням, використовуваним спритнішими водіями, є створення чогось типу ланцюжка винних. Власник транспортного засобу у відповідь на лист, отриманий з ITD, вказує людину, яка в той момент мала у своєму розпорядженні автомобілем. Той стверджує , що в момент реєстрації порушення автомобілем керував хтось інший.

Ланцюжок, що складається з кількох осіб, слід тягнути до моменту, коли пройде рік з дати знімка. Тоді з точки зору на закінчення строку, служби витрачають можливість стягнення штрафу. Цей спосіб водії застосовують виключно в разі порушень, зареєстрованих фото радаром ITD . Чому ? Тільки ця служба не дає доступу до фото !

Трапляється також, що водії, яким на прохання вказати особу, що управляла автомобілем під час вчинення порушення, вказують фіктивного кузена — іноземця. З цією метою повідомляють вигадане ім’я та прізвище, а також дані: адресу і телефон. Спритні власники автомобілів здебільшого повідомляють дані громадянина країни, що не належить до Євросоюзу. Це має настільки велике значення, що у разі держави, що знаходиться поза союзом, служби не в змозі знайти водія, ефективно покарати його за порушення та домогтися оплати штрафу. Вказівка фіктивного « кузена » є ризикованою технікою. Це врешті-решт обман, який якщо буде доведений співробітниками служб, поведе за собою кримінальну відповідальність.

Рішенням, найбільш зручним для водіїв, які не мають бажання лавірувати між законами і хочуть закінчити справу, пов’язану зі знімком з фоторадара якнайшвидше, є так зване неповідомлення винного. Якщо власник транспортного засобу не пам’ятає, хто в даний час використовував автомобіль або не хоче розкривати дані цієї особи ITD чи міської охорони, може взяти штраф на себе. У такому випадку сума штрафу найімовірніше зросте на сто чи двісті злотих , але натомість на його ім’я не будуть записані штрафні бали.

Боротьба між контролюючими водіїв інституціями та водіями йде давно. Служби вигадують нові способи реєстрації та покарання порушників, а користувачі доріг шукають способи уникнути штрафів. Якщо уникнення відповідальності полягає у використанні юридичних лазівок, дія уміщається в рамках закону. А якщо вже водій використовує ланцюжок винних чи повідомляє фіктивні дані, він повинен рахуватися з можливістю настання кримінальної відповідальності.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19