Гданськ

Гданськ

Гданськ

Старе місто являє собою архітектурний комплекс 13-18 століть. Основні визначні пам’ятки:
Костел Святої Діви Марії (Марьяцкий), другий за величиною в Європі (після Кельнського собору) і в той же час найбільший цегляний храм в Європі. Побудований в XIII-XVI століттях у суворому готичному стилі. Майже повністю зберігся під час штурму міста в 1945 році (обвалилася частина склепінь, згодом були відновлені з бетону).
Королівський тракт — парадний в’їзд у місто, що починається в комплексу міських воріт , далі тракт іде по вулиці Длуги та закінчується на площі Длуги Тарг (Довгий ринок).

Гданськ

Гданськ

На Длуги Тарг знаходяться багато пам’яток епохи Ренесансу: міська ратуша, двір Артуса, фонтан Нептуна, Золотий Будинок, Зелені ворота, Острів складів, А ббатскій палац в Оліве.
У Гданську розташовано багато музеїв, в тому числі галерея живопису. Цікавий археологічний музей, розташований в історичному центрі міста. Там же розташований гданський Морський музей. До морського музею відноситься також і Журав — спорудження XV століття, що поєднувало в собі кілька функцій — міських воріт, оборонної башти і портового крана. До початку двадцятого століття Журав був найбільшим портовим краном Європи. Його також використовували для установки щогл на кораблі. Журав є одним із символів Гданська.
У передмісті Гданська розташований зоопарк.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19