Польща в минулому році зменшила видачу українцям «Карт Поляка» на третину

Польща в минулому році зменшила видачу українцям "Карт поляка" на третину

Польща в минулому році зменшила видачу українцям «Карт поляка» на третину

У минулому році  Польські Генеральні консульства в Україні видали громадянам України близько 7 тис. «Карт Поляка«, які підтверджують приналежність до польського народу, що на 3 тис. менше, ніж у 2011 році.

 

Як передає наш кореспондент з Варшави, за даними Міністерства закордонних справ Польщі, в той же час українці є лідерами серед усіх іноземців за кількістю отриманих таких карт з моменту їх введення в 2008 році. З тих пір українці отримали приблизно 46 тис. «Карт Поляка» з усіх виданих до кінця минулого року близько 100 тисяч. Друге місце за кількістю таких карт зайняли громадяни Білорусії, які отримали більше 42 тис. штук, а громадяни Росії до кінця минулого року отримали 2,7 тис. «Карт Поляка».

 

За даними МЗС  Польщі, в минулому році видача цих карт у всіх країнах — східних сусідах зменшилася на 5 тисяч,  до 20 тис. з 25 тис. роком раніше. У міністерстві зазначили, що найбільше заявок на отримання такої карти, яка дає можливість її власникам отримувати безкоштовну візу в Польщу, працювати в країні на таких же правах, як поляки, і користуватися рядом інших пільг, польські консульства отримали в 2009 році.

 

У Польському МЗС зазначили, що не планують змінювати правила видачі «Карти поляка».

 

Для довідки. Польща вирішила ввести «Карту Поляка» для підтримки польських громадян та їх нащадків в усіх країнах, створених після розпаду Радянського Союзу, які не визнають подвійного громадянства. Польська влада прогнозувала, що заявку на отримання такої карти можуть подати кілька сотень тисяч осіб, але деякі оглядачі застерігали, що їх кількість може вимірюватися навіть мільйонами. За останніми офіційними даними, в 44-мільйонній Україні живе 145 тис. поляків, у той час як за неофіційними їх може проживати від 900 тис. до 3 млн.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19