Укладення шлюбу. Шлюб у Польщі

Шлюб у Польщі

Шлюб у Польщі

Іноземки, які бажають вступити в шлюб з поляком, повинні бути в Польщі легально. Тільки тоді вони можуть укласти шлюб. Після укладення шлюбу можна клопотати про отримання документа, що дозволяє перебування «за сімейними обставинами» та дозвіл на постійне перебування згідно закону про іноземців.

Питання укладення шлюбу в Польщі регулюють Сімейний, Опікунський кодекси та Закон про акти цивільного стану. Шлюб може укладатися в двох формах:

в світській, цивільній формі перед начальником відділу загсу;
в конфесійній формі перед духовною особою, коли після виконання певних формальностей канонічний шлюб стає також шлюбом, визнаним державою.

Польське законодавство не визнає партнерських союзів, що укладаються між особами однієї статі, як це, наприклад, допускається в Німеччині та Голландії, де подружжя однієї статі навіть можуть всиновлювати дітей.

Чоловік та жінка повинні особисто з’явитися перед начальником відділу рацсу або його заступником. Шлюбний вік за польським законодавством встановлений з 18-ти років. Суд може знизити шлюбний вік жінки (з 16-ти років), однак чоловікові знизити його не можна.

Для вступу в шлюб слід пред’явити начальнику відділу рацсу:

письмова заява про відсутність перешкод, що не допускають укладення шлюбу;
скорочену копію актового запису про народження;
копію запису акта про шлюб з приміткою про розлучення, якщо особа вже перебувала у шлюбі;
копію актового запису про смерть у разі смерті одного з подружжя;
довідку про шлюбну правоздатність;
а також пред’явити документи, що засвідчують особу.

Укладення шлюбу відбувається не раніше ніж через місяць з моменту пред’явлення у відділ рацсу заяви та документів.
Шлюб у Польщі може бути укладений також і через уповноваженого, але на це повинен висловити згоду тільки суд, а зазначене повноваження слід засвідчити нотаріально.

Діти, народжені в шлюбі, можуть носити прізвище на вибір — батька або матері. Однак вони не можуть носити прізвище, з’єднану з прізвищем батька та матері.

Якщо владі вдасться довести, що цей шлюб був фіктивний, то іноземцю загрожує депортація.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19