Різдво Христове у Польщі

Різдво Христове у Польщі

Різдво Христове у Польщі

Різдво — найважливіше свято в Польщі. Для всіх громадян Польщі Святвечір (у Польщі він називається Вігілія) — це час збирання всього сімейства, а Різдво — ніч чарівництва. Польське марновірство свідчить, що в ніч на Різдво тварини здатні розмовляти. Багато старих Різдвяних традицій пережили сторіччя, наприклад, зайва тарілка на Різдвяному столі для несподіваного гостя, або кількість страв, які повинні бути на Різдвяному столі, або кілька пучків соломи під Різдвяним столом. Порожня тарілка — це також пам’ять про близьких, яких вже немає з нами.

Різдво Христове у Польщі

Різдво Христове у Польщі


Але для більшості поляків Різдво це час, коли вся родина збирається за Різдвяним столом. Цю ніч дуже небагато людей проводять поза домом. Під час Різдва (двадцять п’ятого та 26-ого грудня) поляки запрошують своїх друзів до себе на святковий обід або вечерю.

З самого раннього ранку 24 грудня жінки прибирають будинки та готують різноманітні страви, готуючи до Святвечора.

Єдина річ, яка була принесена за кордону та прийнята поляками — це великі Різдвяні ялинки, що стоять на центральних площах великих міст Польщі.

Про традиції святвечора в Польщі слід розповісти особливо. 24 грудня — це день великих турбот: наряджають ялинку, готують та пакують подарунки. Подарунок повинен отримати кожен учасник свята.

Вважається, що в цей вечір ніхто не повинен відчувати себе забутим, тому на сімейну вечерю запрошують знайомих одиноких людей.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19