Польща дозволила подвійне громадянство та спростила процедуру його отримання

Подвійне громадянство у Польщі

Подвійне громадянство у Польщі

Польща дозволила подвійне громадянство, а також спростила процедуру його отримання для іноземців, серед яких найбільша кількість — українці.

Такі зміни вносяться завдяки новому закону про громадянство, який днями набрав чинності. У даному законі зазначається, що з 15 серпня 2012 року Президент Польщі може надавати польське громадянство всім іноземцям незалежно від того, чи жили вони в Польщі і як довго в країні проживали.

Польща дозволила подвійне громадянство

Польща дозволила подвійне громадянство

Варто зауважити, що раніше глава держави надавав громадянство лише в особливих випадках, а новий закон дозволяє надавати його всім без обмежень, в рамках необхідної для цього процедури — воєводою. Також скорочений і термін проживання в Польщі з правом на «постійне проживання» — до трьох років, після чого можна подавати документи на отримання громадянства. Для цього, крім трирічного проживання в Польщі з відповідним правом необхідно мати ще й регулярний дохід, документ, що підтверджує постійне місце проживання (у вигляді договору оренди або наявності власного житла), природно знати польську мову і поважати встановлений польським законодавством порядок.

Як показує практика, дані умови збігаються з вимогами щодо отримання права на ПМП та не складними для проживаючих людей у ​​Польщі.

Раніше, польське громадянство могли отримати тільки особи без громадянства, іноземці, які вступили в шлюб з поляками, а також ті, кому батьки після народження вибрали іншим громадянством польське. Новий закон «Про громадянство» у Польщі також скасував правило, згідно якого кожен, хто хотів отримати дане громадянство, повинен був відмовитися від свого попереднього.

Тепер, також кожен польський громадянин може мати одночасно польське громадянство, та громадянство іншої країни.

За даними Польської адміністрації у справах з іноземцями, на початку року в Польщі з населенням в 38 мільйонів легально проживали понад 100 тисяч іноземних громадян, найбільше з них (близько 30 тис.) були громадянами України.

One Response to “Польща дозволила подвійне громадянство та спростила процедуру його отримання”

  1. Ihor:

    Скажіть будь-ласка, де і які документи ,заяви, треба подавати на надання громадянства президентом. І чи справді президент може надати громадянство будь-кому?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19