Правила та штрафи для водіїв

Правила та штрафи для водіїв

Правила та штрафи для водіїв

Подорожувати автомобілем завжди зручно та приємно. Завжди можна зупинитися, вдихнути атмосферу того чи іншого місця, ближче придивитися до того, що зацікавило. При цьому ніколи не можна забувати про безпеку та правила дорожнього руху. І якщо ви маєте намір водити авто в Польщі, ознайомтеся з деякими основними правилами прийнятими в цій країні.

У Польщі, як і в більшості країн європейського союзу, прийнято правосторонній дорожній рух. При цьому будь-який автотранспортний засіб повинен пересуватися з постійно включеним протягом доби ближнім світлом фар.
Перед поїздкою уточніть в Консульстві, Посольстві Польщі або центрі туристичної інформації про відповідність водійських прав міжнародним нормам.

При перевезенні дітей до 12 років повинні використовуватися спеціальні протестовані сидіння.Усі дорослі в автомобілі повинні бути пристебнуті ременями безпеки.
Під час руху водіям заборонено користуватися мобільними телефонами, за винятком випадків, коли автомобіль має обладнання, яке дозволяє водієві розмовляти з абонентом без використання рук.
Кожен транспортний засіб на польських дорогах має бути укомплектовано вогнегасником, аптечкою та знаком аварійної зупинки.

Обмеження швидкості.
У Польщі на дорогах діють наступні обмеження швидкості руху:
— 20 км / год на внутрішніх дорогах житлової забудови;
— 50 км / год в населених пунктах;
— 90 км / год за межами населених пунктів;
— 110 км / год на швидкісних дорогах з двостороннім рухом;
— 130 км / год на автомагістралях.
Обмеження швидкості для автотранспорту з фургонами — 70 км / год.

Парковка і штрафи для водіїв.
Природним правилом є те, що в Польщі паркувати авто можна лише в дозволених місцях. При цьому потрібно впевнитися про необхідність оплати стоянки чи ні. Найчастіше про платні стоянки попереджають спеціальні знаки, і в такому разі оплата здійснюється або через паркувальника, або через автомати для прийому грошей. При автоматизованій парковці отриманий талончик із зазначеним часом стоянки необхідно помістити під лобове скло вашого автомобіля. Відсутність оплати за стоянку карається великими штрафами (в основному вони в межах 300 злотих).
Розмір же штрафів пов’язаних з порушенням правил дорожнього руху може становити від 100 до 500 злотих.

Водіння автомобіля в стані алкогольного сп’яніння в Польщі суворо заборонено. У разі виявлення в крові водія навіть невеликої кількості алкоголю (більше 0,2 мг на літр крові), водій може бути оштрафований, а його автомобіль узятий під арешт. А водіння авто при наявності алкоголю в крові більше 0,5 мг вважається кримінальним злочином яке карається тюремним ув’язненням терміном до двох років з можливістю негайного арешту.
У Польщі стягнути штрафи уповноважені поліція та міська служба охорони порядку.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19