5 фактів, які ви явно не знали про польські вузи

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Факт 1. Не кожен польський вуз — це суперкрутий вуз з європейською освітою.
Так, тут теж трапляються справжні бурси, але зате з європейським дипломом. І не важливо, що цей диплом у кращому випадку можна повісити в рамочці. Зате всі хочуть вчитися в Польщі. Навчальний заклад потрібно вибирати з розумом,  бажано дивитися на рейтинг за фахом, а не на загальний рейтинг вузу.

Факт 2. До речі, про рейтинги.
Рейтинг рейтингу різниться, а те що пишуть в рейтингах дуже часто не збігається з реальністю. «Перевірила на своєму досвіді. Кіношним факультетом задоволена як слон, і у всіх думка така ж, що керівники знімального плану у нас краще, ніж в інших вузах.» — коментує Марія Возняк. Слухайте краще відгуки самих студентів.

Факт 3. Студентський — це не до кінця навчання, а тільки на семестр.
Ось як звикли студенти в Україні, видали студентський і він до кінця навчання діє. Принаймні у мене так було. Вилетів з вузу, тоді здав в деканат. Ну або зробив вигляд, що втратив. Тут такої лафи немає. Не закрив сесію, не продовжив студентський. Не продовжили студентський — їздиш по повній вартість у транспорті, ну і т.д. А що, вчитися потрібно вчасно.

Факт 4. На лекції можна не ходити.
У мене , знову-таки, в попередньому вузі — українському, було так . Прогуляв пару — заплатив, система швидше батога, ніж пряника, однак зробили з мене людину. А тут на лекціях зазвичай рідко відзначають. Підступ полягає в тому, що якщо курс маленький, наприклад 30 осіб, то не ходити теж не вийде, так як на іспитах преподи люблять витягувати одну козирну карту : « Чомусь я Вас не пам’ятаю ? А що ми з Вами проходили? » Ну і тут, головне, не схибити . Вдачі тим, хто любить прогулювати лекції.

Факт 5. За нездачу фізкультури можна бути відрахованим.
Рідко тут діє фішка в стилі, ой, а у мене довідка від лікаря. Мені на фізру не можна. А прогулявшу фізру потрібно відпрацювати. Погодьтеся, прикро, коли відраховують через такий невагомий предмет.

І на закуску, так сказати, як бонус.
Тут можна кілька разів здавати один і той самий іспит. Спочатку нульовий термін, потім перший, потім другий — поправочний, потім ще й комісійний. Ну і якщо зовсім не вдалося, то повторити предмет.

Приємною Вам навчання)

One Response to “5 фактів, які ви явно не знали про польські вузи”

  1. наталья:

    Интересуют курсы или летний лагерь для подростка с изучение языка и экскурсиями — цена разумная. И где можно учиться по специальности — программирование (альтернатива политеху или университету в Украине).Спасибо.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19