Чому День Перемоги у Польщі — 8 травня ?

День Перемоги у Польщі

День Перемоги у Польщі

Мало хто знає, але в Польщі День Перемоги відзначається 8 травня! І таку різницю в датах можна легко пояснити . 7 травня капітуляція німецьких військ сталася в Реймсі, у Франції. Тому, в Західній Європі прийнято вважати День Перемоги 7 травня. Вночі 8 травня була перервана Європейська війна. Адмірал Деніц підписує угоду про беззастережну капітуляцію німецьких збройних сил. Ця капітуляція на прохання радянського військового командування повторюється в Берліні, в 16 хвилин після півночі. Тому й виходить, що в Польщі День Перемоги відзначається 8 травня, а в країнах колишнього радянського табору — 9 травня. Хоча, коли на території Польщі деякий час був комуністичний режим, то і тут День Перемоги відзначався 9 травня.

Так, закінчилася Друга Світова війна, яка тривала майже 6 років. У війні брали участь 72 держави світу, а кількість загиблих склала більше 60 мільйонів людей. Людські жертви з боку Польщі були найбільш численними і склали близько 6 млн. жертв. Крім цього, Польща понесла матеріальні збитки, Варшава була спалена до тла. Було знищено майже все єврейське населення країни.

На сьогоднішній день пройшло вже 69 років з часу Дня Перемоги 1945 року. У Польщі — це свято, яке нагадує про чисте небо над головою. У цей день проходять паради та демонстрації, покладаються квіти солдатам та пам’ятників Другої Світової війни, у Варшаві покладаються квіти на могилу невідомим солдатам. І хоча, цей день робочий, але кожен знаходить час, щоб відвідати військові музеї, пройтися вулицями свого міста і привітати своїх близьких з Перемогою. Це свято змушує пам’ятати, що фашизм приніс велику трагедію. Це свято змушує пам’ятати солдатів, що віддавали життя за мир і за свій будинок. Це свято змушує пам’ятати, що всі повинні радіти кожному дню, де немає місця такої жорстокості, що змушує ще більше цінувати мир у всьому світі.

І якщо Ви опинитеся в Польщі в цей день, то обов’язково відчуєте атмосферу радості, подяки та урочистого настрою. В очах перехожих обов’язково можна буде побачити щось об’єднуюче, адже вже 69 років в Польщі відзначається День Перемоги! Або як ще називають це свято — День звільнення від фашизму! Це минуле, яке не можна забути, яке повинні обов’язково пам’ятати. 8 травня — це День Миру і дякувати за цей день всі повинні нашим мужнім ветеранам.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19