Польща очима туриста

Польща очима туриста

Польща очима туриста

Як показує практика, розхожий вислів про те, що «Польща не закордон», або риторичне питання «А що я там не бачив? » Найчастіше звучать з вуст тих, хто в цій країні і побувати — то не спромігся. А разом з тим Польща таїть у собі чимало секретів і таємниць, які з радістю розкриває перед уважними гостями. Досвідчені мандрівники знають: у країні — сусідці можна добре і весело провести і вихідні, і навіть парочку тижнів відпустки — і для будь-якого з цих варіантів знайдеться цікавий і пізнавальний маршрут. До речі, і польську мову, і місцевий менталітет цілком близькі і зрозумілі більшості східних слов’ян — а це теж додає поїздці комфорту.

Почнемо з невеликої історичної та географічної довідки . Республіка Польща — держава ї, що розташувалося в центрі Європи ( за показниками «територія » і «населення» найбільша в цьому регіоні), що є членом НАТО і Євросоюзу і входить до складу Шенгенської зони (так що перед візитом варто потурбуватися отриманням відповідної візи). Офіційною валютою країни є польський злотий, але з обміном доларів або євро ніяких проблем ніколи не виникало. Як і з оплатою банківськими картками — звичайно, за умови , що вони діють не тільки на території вашої рідної країни.

Говорити про «бюджет » поїздки безглуздо, адже «кожен вибирає по собі», але досвід показує, що на тлі багатьох європейських країн відпочинок в Польщі з фінансової точки зору виглядає більш ніж привабливо. Великий вибір готелів і хостелів, забронювати які можна самим через інтернет, добре розвинена інфраструктура — все це дозволяє знайти саме той формат подорожі, який буде оптимальним і для душі, і для гаманця.

Польща — країна з багатою історією, багато сторінок якої відомі нам ще зі шкільних уроків. Так що подібна подорож може стати ще й відмінним способом перевірити достовірність підручників і слів вчителів.

Нерідко першим містом, яке зустрічає гостей, які мріють вивчити країну « на практиці», стає Варшава — столиця Польщі. На перший погляд вона може здатися суворою і офіційною, такою собі холодною сучасною красунею, закутою у скло і бетон. На жаль, Друга світова не пожаліла Варшаву, практично стерши її колишню пишність з лиця землі. На щастя, поляки не захотіли миритися з втратою і по крупицях відновили історичний центр міста. Причому зробили це настільки ретельно і віртуозно, що ЮНЕСКО включило Старе місто польської столиці до Списку всесвітньої спадщини … як зразок ідеальної реконструкції.

Один з найбільш цікавих і гарних районів Варшави — Краківське передмістя. До речі, саме тут можна почати знайомство з польською кухнею. Благо вибір кафе і невеликих, затишних ресторанчиків просто величезний. Порадує столиця і кількістю музеїв. І якщо дозволить час, обов’язково відвідайте Музей Війська Польського на єрусалимських алеях. Він розташувався поруч з Національним музеєм Польщі (до речі, теж гідним уваги ) і зібрав на своїй чималій території колекції, що розповідають історію країни від виникнення давньопольських держав до Другої світової війни. Заснований він був ще в 1920 році Юзефом Пілсудським.

А якщо ви подорожуєте з дітьми, то вас чекає шлях на інший берег Вісли, в один з найбільших і найкрасивіших зоопарків — більше 40 га парку з чистим повітрям, тваринами і різноманітними рослинами.

Подальший маршрут по країні кожен прокладає на свій смак. Але бути в Польщі і не подивитися Краків і Мальборк — це майже злочин. Кожен з цих міст гідний окремої розповіді і, цілком можливо, окремої подорожі. Обидва цих міста в одну мить перенесуть вас з сучасності в минуле. Тут багато що зберігається в своєму первозданному вигляді ось уже кілька століть. Тут повітря просочене Середньовіччям. Тут легенди стають дійсністю. Тут ви зможете пройтися по тих же трактах, де колись гуляли польські королі або тевтонські магістри.

У Польщі чимало міст, про які «забувають» турфірми, складаючи так улюблені багатьма тури « галопом по європах». Ось чому цю країну краще відкривати для себе самостійно. Тоді ви не тільки не пропустите дивовижну ринкову площу в Познані, але і вдосталь насолодитеся її красою і неможливо ні з чим вечірньою атмосферою. Дізнаєтеся, чому Гданськ — справжнісіньке місто -квест, на вивчення якого не вистачить і доби.

Польща — гостинна господиня. Вона просто не любить суєти. Але тим, хто дійсно захоче познайомитися з нею ближче, вона з радістю відкриє свої численні секрети, покаже дивовижні куточки своїх міст і зробить так, що ви ще довго будете згадувати кожен свій візит і з захопленням розповідати про нього друзям.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19