Легенда про голубів на Ринковій площі

Легенда про голубів на Ринковій площі

Легенда про голубів на Ринковій площі

Величезні зграї голубів на Ринковій площі Старого міста стали своєрідною візитною карткою Кракова. Хоча, згідно старої міської легенди, ці птахи насправді і не птахи зовсім …

У 12 столітті Польща розпалася на кілька маленьких князівств — це історичний факт. І король Хенрік IV, який прийшов до влади через півтора століття після цього, теж існував насправді. А от далі починається легенда …

Хенрік IV хотів об’єднати Польщу, але для цього йому була потрібна не тільки підтримка решти правителів, але і благословення самого Папи Римського. Дорога до Риму була довгою та на неї потрібні були гроші, яких у короля не було, що, до речі кажучи, звучить дивно. Купці і вельможі теж не хотіли розщедрюватися на таку сумнівну справу.

І тоді король вирішив звернутися до місцевої чаклунки. Репутація у відьми була дуже поганою, люди її боялися та зверталися до неї тільки в надзвичайних ситуаціях. Але Хенрік знехтував усіма попередженнями та відправився до неї.

Вся в чорному, як і належить справжній чаклунці, стара сиділа біля великого казана, помішуючи дивне зілля. Хенрік розповів про свою проблему і попросив у неї грошей. Відьма погодилася допомогти йому, але з умовою, що в Рим король вирушить один, а його військо буде чекати в Кракові в зовнішності голубів. І Хенрік погодився …

На наступний ранок баба прийшла на Ринкову площу, де вишикувалася королівське військо. Одним закляття вона перетворила воїнів у птахів, які злетіли в повітря і всілися на дахах будинків і вежах Маріацького костелу. З дахів посипалося каміння, які, впавши на землю, перетворилися на золото. Хенрік IV зібрав багатство в мішки та відправився в Італію.

По дорозі він багато гуляв, смітив грошима та розтратив все золото, так і не доїхавши до Риму. З порожніми руками король повернувся до Кракова, і там його чекала інша біда: відьма зникла, і повернути його лицарям колишній вигляд було нікому. Так і залишився король без об’єднаного королівства і вірного війська. А голуби на площі досі чекають повернення Хенріка, короля всієї Польщі.

Як дістатися: від Вавельського замку до Ринкової площі можна пройтися пішки по вулиці Grodzka, а за 100 злотих прокотитися в кареті, запряженій кіньми.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19