Російська мова для поляків — друга за важливістю після англійської

Російська мова для поляків - друга за важливістю після англійськоїПонад 14 тисяч польських школярів (3,9% всіх випускників) вирішили здавати випускний іспит з російської мови як іноземної, повідомляє в четвер Польське радіо.

Більшість випускників вирішили здавати іспит з російської мови на базовому рівні, але тисяча осіб заявило про знання російської більш глибоко. При цьому на базовому рівні випускникам буде відведено 2:00 на іспит, а тим, хто має широкі пізнання в мові, нададуть дві з половиною години.

«Останнім часом все більше поляків стали вивчати російську мову. Особливо ті люди, які займаються бізнесом, співпрацюють з російськими фірмами. Вони бачать, що росіяни це цінують, — повідомила автор проекту» Вікно в Росію «викладач російської мови в» Центрі навчання російської мови та Перекладів «(Російська мова в Кракові), Ніколіна Шмуклер. — Зараз спостерігається підвищений інтерес поляків до російської мови. Наш мовний центр працює у Польщі вже сьомий рік і за цей час до нас зверталося багато молодих людей, серед яких учні ліцеїв і представники старшого покоління «.

Розповідаючи про гуманітарну важливості російської мови для Польщі, Ніколіна Шмуклер зазначила: «По-моєму, це найважливіша східнослов’янська мова для поляків. Адже завдяки знанню російської мови ми» відкриваємо двері «нашим відносинам і нашій співпраці в майбутньому. Незважаючи на політичні розбіжності люди, розуміють, що потрібно співпрацювати, спілкуватися і налагоджувати дружні контакти «.

Зазначимо, що найпопулярнішим іноземною мовою серед поляків є англійська — її віддають перевагу 90% польських випускників. На другому місці за популярністю знаходиться німецька і потім російська мови. Раніше російська мова була обов’язковою у Польщі, але в 1990 році її прирівняли до інших іноземних мов, після чого популярність різко впала.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19