Краків студентський

Краків студентський

Краків студентський

Історія Кракова, колишньої столиці Польщі, налічує понад 1000 років. Найрозвинутішою «промисловістю» міста є освіта. В місті 28 вищих навчальних закладів, в яких навчається більше 200 тисяч осіб з Польщі та з-за кордону. Студенти мають змогу насолоджуватися красою міста та багатим культурним життям. Численні фестивалі і культурні події, відомі галереї та музеї, кінотеатри та театри, ресторани і кафе перетворюють Краків в чудове місце для проживання та проходження навчання. А близьке розташування Кракова до гір і до шести національних парків створює широкі можливості для активного відпочинку на свіжому повітрі. Краків розташований недалеко від багатьох європейських столиць і великих європейських міст. Система сполучень між цими центрами відмінно налагоджена і є недорогою, тому за період навчання студенти мають чудову нагоду подорожувати Європою.

Ягеллонський університет є найстаршим університетом Польщі і одним з самих давніх осередків освіти взагалі в світі. Цей заклад в усі часи був мрією і метою не лише польських абітурієнтів, адже слава університету шириться далеко за межами країни (серед випускників цього навчального закладу багато відомих особистостей, в т.ч. Ян Павло ІІ). Університет володіє також унікальною бібліотекою та колекцією середньовічних рукописів. Звичайно, заклад пропонує навчання всіх рівнів не лише національною (польською) мовою, а й англійською. Університет налічує 15 факультетів (в т.ч. медичні факультети), хоча структура його є дещо нестандартною: факультети, пов’язані з охороною здоров’я, відокремлено в окрему установу. Вибір напрямків та спеціалізацій навчання дуже широкий (більше 100 спеціальностей). Бажаючим вступити буде цікаво довідатися, що більше 80% студентів тут становлять представниці прекрасної статі.

Другим краківським навчальним монстром є Науково-технічний університет (АGH): тут на 15 факультетах здобувають вищу освіту близько 35 тисяч студентів. Це один з самих відомих технічних навчальних закладів Польщі, який пропонує на вибір широкий перелік престижних та затребуваних на ринку спеціальностей. При університеті функціонує Міжфакультетна школа біомедичної інженерії; викладання провадиться польською та англійською мовами. Інфраструктура вражаюча: 600 лабораторій, всюди сучасна комп’ютерна техніка, безпровідна мережа WiFi, спортивний комплекс, гуртожиток. До навчального процесу залучено більше 500 незалежних дослідницьких експертів. Студентам пропонуються стипендіальні програми, практики, стажування, в т.ч. участь в програмах обміну. Університет співпрацює з 156 академічними центрами та компаніями з світовим ім’ям: IBM, Valeo, Comarch, Motorola, L.G. Philips, RWE Power AG, Lafarge, Cemex, Delphi, Siemens, KGHM; бере участь в багатьох дослідницьких та навчальних проектах: FPs of EU, LLP Erasmus, Vulcanus, Time, Smile, UNESCO, Eureka, Cost, Interregio IV, EEA and Norway Grants, ESA, EDA, EIE.

Академія ім. Анджея Фрича Моджевського є самим великим недержавним закладом освіти в Малопольському воєводстві і другим за кількістю студентів у Польщі. За неофіційними відомостями одним із засновників цієї академіє є мер Кракова. На десятках напрямках тут отримують освіту близько 17 тисяч студентів, значна частина з яких – іноземці (і з кожним роком їхня кількість тільки збільшується). Напевне, це один з найпопулярніших університетів і серед українців. Університет сучасний, обладнаний за останнім словом техніки (мультимедійні лекційні зали, фітнес- і тренажерні зали, в кожному корпусі кафе/їдальня і т.і.). Академія є активним учасником світового академічного товариства, тому підтримує тісні зв’язки з великою кількістю закордонних партнерів.

Економічний університет Кракова (UEK) є самим великим вищим навчальним закладом Польщі економічного спрямування та лідером рейтингу університетів за версією щотижневика Wprost. У цього вишу 4 факультети і близько 20 тисяч студентів. Заклад розташований в історичній частині міста. Гуртожитки університету (а їх аж 7) орендують навіть інші освітні заклади Кракова. Студенти мають великий вибір іноземних мов до вивчення та серйозну фінансову підтримку від університету (8 видів матеріальної допомоги: соціальні гранти, стипендії для навчання та спорту, спеціальні гранти для інвалідів, стипендії міністра за досягнення в науці та за спортивні досягнення, стипендії на харчування, проживання і т.п.). Так як університет є державним закладом освіти, то навчання для іноземців з Картою поляка можливе на безкоштовній основі.

Серед вищих навчальних закладів Кракова, які радо запрошують до себе випускників українських шкіл/технікумів, Музична академія, Академія суспільної та особистої безпеки, Університет сільського господарства, Вища школа здоров’я та багато інших престижних сучасних закладів освіти.

Ласкаво запрошуємо всіх бажаючих здобувати вищу освіту в Кракові!

 

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19