Люблін — місто студентів та перспектив

Люблін - місто студентів та перспектив

Люблін — місто студентів та перспектив

Люблін є величезним студентським центром східної Польщі, де щорічно навчається близько 90 тисяч студентів. В місті більше десятка вищих навчальних закладів (ВНЗ) – державних і приватних – діє чотири університети, і кожний четвертий мешканець міста – це студент.

ДЕРЖАВНІ  ВНЗ

Університет Марії Кюрі-Склодовської                                               www.umcs.lublin.pl

Католицький Університет Любліна Іоанна Павла ІІ                        www.kul.lublin.pl

Університет природничих наук                                                         www.up.lublin.pl

Медичний університет                                                                      www.umlub.pl
Люблінський політехнічний інститут
                                               www.pollub.pl

 

ПРИВАТНІ  ВНЗ
Вища школа економіки і інновацій
                                                       www.wsei.lublin.pl

Вища школа підприємництва і адміністрації                                      www.wspa.pl

Вища школа суспільних наук                                                              www.wsns.lublin.pl

Вища школа соціальних і природничих наук                                        www.wssp.edu.pl

Люблінська школа бізнесу                                                                  www.lbs.pl

Варшавська вища педагогічна школа, відділення в Любліні                www.wsptwp.eu/n/lublin

Міжвишівський інститут журналістики

 і соціальних наук ім. Мельхіора Ваньковича                                  www.lublin.euczelnia.com

 

Найстаршим університетом Любліна є заснований в 1918 році Католицький Університет Любліна Іонна Павла ІІ (КУЛ). Заснування цього університету стало вагомим внеском в розвиток міста. Сьогодні КУЛ поряд з теологією, філософією та соціальними науками, юридичними та гуманітарними науками, розвиває також математичні та природничі науки, веде навчання на нових напрямах, таких як біотехнологія, економіка, інформатика і ландшафтна архітектура.

 

Одним із найбільших вищих навчальних закладів в Польщі є Університет Марії Кюрі-Склодовської, що діє з 1944 року. Нині університет проводить дослідження і розробки на 10 факультетах, де на 39 напрямках, і на більш ніж 120 спеціальностях, навчається щорічно близько 31 тисячі студентів.

 

В Любліні діє також Медичний університет, Університет природничих наук і Люблінський політехнічний інститут, що готує інженерно-технічні кадри. Нещодавно в Політехнічному інституті розпочалося навчання по новим спеціальностям, зокрема, по біомедичній інженерії та мехатроніці.

 

Іноземні студенти все частіше обирають ВНЗ Любліна. Найбільша кількість іноземців навчається в Медичному університеті, котрий ось уже протягом 16 років проводить навчання медицини англійською мовою, на чотирьох мовних секціях: американській, арабській, азіатській і європейській. Для вивчення медицини в Любліні студенти приїжджають, головним чином, з США, Канади, Скандінавії, Тайваню і Саудівської Аравії. Всі вони проходять 6-річне навчання на медичному та стоматологічному напрямках. Планується також програма навчання за спеціальністю «Фармацевт» англійською мовою.

 

Програма навчання англійською мовою відповідає вимогам ЄС, а також відповідає освітнім стандартам в країнах походження майбутніх лікарів. Люблінський університет акредитований в Нью-Йорку і Каліфорнії, що дозволяє випускникам працювати лікарями або стоматологами в усіх Сполучених Штатах.

 

На початку програми (в 1995 році) медицині англійською мовою навчалося лише 5 студентів. В 2007 році програма охоплювала вже більше 400 студентів і більше 100 випускників. Нині в Медичному Університеті Любліна кількість студентів медицини і стоматології англійською мовою складає 890 осіб.

 

Позитивний досвід співпраці з промисловим сектором має Політехнічний інститут Любліна. Основною формою встановлення контактів є угоди про співробітництво, зокрема, з Люблінським науково-технічним парком, Люблінським вугіллям «Богданка», компанією RADWAG з міста Радом, Люблінським підприємством теплової енергії, Муніципальним підприємством теплової енергії, Муніципальним підприємством водопостачання і каналізації.

 

Команда кафедри матеріалознавства та інженерії Люблінського політехнічного інституту в тісній співпраці з Польським Авіазаводом Свидник АО проводить дослідження на тему інноваційних рішень в області сучасних матеріалів, що використовуються в аерокосмічній промисловості. Роллю співробітників університету є виготовлення та діагностика структури матеріалів для створення авіаційних конструкцій всіх типів.

 

В Любліні створено Центр інновації і комерціалізації досліджень для просунення інноваційного і підприємницького підходів співробітників і студентів Університету Марії Кюрі-Склодовської, місією якого є комерціалізація результатів досліджень, посилення конкурентоздатності підприємств шляхом впровадження результатів наукових досліджень Університету.

 

ІНОЗЕМНІ  СТУДЕНТИ  ВНЗ  ЛЮБЛІНА                                             1401

            в тому числі:   з країн ЄС                                                       191

                                   Азія                                                                275

                                   США і Канада                                                  259

                                   Арабські країни                                                 92

                                   Україна і Білорусь                                           505

                                   Інші                                                                  79

 

         Уряд Польщі розуміє, що без взаємодії науки та індустрії не можна мріяти про інновації та конкурентоспроможність польської економіки, тому питання такої співпраці стало зараз головним. Найбільш поширеними напрямами такої співпраці є організація студентської практики, стажування з можливістю працевлаштування, визначення тем дипломних робіт інженерів та магістрів, кандидатських дисертацій, проведення спільних наукових досліджень і дослідно-конструкторських робіт, що мають пряме застосування в економіці, а також організацію презентацій, симпозіумів і конференцій.

 

         Люблін – це місто молодих і сучасних, це місто перспектив і великих можливостей, це місто культури і науки!

 

З приводу навчання в Польщі  звертайтесь за наступними контактами:

Тел: +38 (067) 457 33 17; +38 (063) 790 74 53 (Ольга)

E-mail: zhasmin5@i.ua

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19