Середньовічна традиція повертається в новому вигляді. Фермери-ентузіасти приїжджають у великі міста продавати свої натуральні, чисті харчові продукти без штучних добавок.
По середах з 10.00 ранку вони чекають нас в будівлі Fortecа (Парк Траугутта, перехрестя вул. Сангушки та Закрочімськой, Варшава) — колишньому військовому форті, який належить тепер відомим варшавським рестораторам, сім’ї Кренгліцькіх. Хітом базару є «grubaska» (товстушка) з м. Цехоцінка. Це світового рангу сіль сорту finishing salt: красива, велика, натуральна, унікальна. Тут можна купити мінеральні води — високомінералізованих «Krystynkа» і ніжну «Ciechocinkа». Даріуш Марчінковскій з Радзівіллова продає Радзивилловской хліб на заквасці, з непросіяного борошна, рецепт якого не змінився з половини XIX століття. Крім того, клієнти приходять за еко-апельсинами із Сицилії, ковбасними виробами пані Марціяньской, медом пана Кренжлевіча та очищеними горіхами з саду пані Марії Садовської.
Столичною альтернативою базару Fortecа став Le Targ в районі Саске-Кемпа («Szara Cegła», вул. Крулевей Альдони 5). Тут свої вироби продають дрібні виробники харчових продуктів, у тому числі Томаш Струбіньскій з Кашубської Кози та Роман Вольній з невеликої аматорської пасіки, а також виробники ковбасних виробів «Dobra Kiszka». Базар працює по четвергах з 11.00 до 20.00 і по суботах з 10.00 до 18.00, незалежно від погоди.
Перший базар еко-продуктів у Великій Польщі відкритий щосуботи на Бернардинському ринку в Познані. На базарі Zielony Bazar можна знайти свіжі екологічні овочі та фрукти; справжнє масло, молоко та йогурти; крупу; борошно; екологічне м’ясо, свіжу і копчену рибу кращої якості; а також різноманітну їжу, мед та яйця. Всі продукти мають сертифікат еко або біо. Організаторами є магазин здорової їжі «Zielona Spiżarnia», Маршалковське управління Великопольського воєводства та компанія Targowiska.
Найстарша торгова площа в Кракові Stary Kleparz знаходиться на вул. Баштовий поруч з парком Плянти. Виробники на цегельних прилавках продають молочні продукти, хліб, м’ясо, солодощі та ковбасні вироби. У сезоні тут можна купити справжній овечий сир Бундза та осципек.
За регіональним продуктом стоїть жива людина. Такий продукт виробляється не на фабриці або великому виробництві, а руками конкретної людини і його сім’ї. На цикловому ярмарку можна не тільки скуштувати традиційні, місцеві делікатеси, але також познайомитися з людьми, які захоплені своєю справою та переповнені любов’ю до свого регіону.