Польська сім’я

Польська сім'я

Польська сім’я

Оскільки поляки більше часу проводять вдома, ніж інші європейці, будинок для них не просто місце проживання, але і місце зустрічі, де двері завжди відкриті для друзів та членів сім’ї.

Сім’я — центр польської культури. Різні покоління родини перебувають у постійному контакті, і багато поляків щотижня відвідують свою сім’ю на вікенд.

Діти

Середня статистична польська родина має 1,5 дитини, число, близьке до європейських країн, незважаючи на сильні заперечення католицької церкви проти контрацепції. Народжуваність падає, так як нова ринкова економіка залишає людям менше часу, щоб бути з родиною.
Іноземці вважають, що батьки, а також бабусі й дідусі занадто кутають дітей. Неможливо вивести дитину на вулицю в будь-який сезон, крім літа, без декількох шарів одягу, шапок, рукавичок і т.д. Іноземців, які не роблять цього з своїми дітьми, зустрічають засуджуючим поглядоь та коментарями.

Таке ж ставлення переважає, коли приходить час шукати школу для дитини. Школа повинна відповідати суворим стандартам батьків, відстань має мале значення в остаточному рішенні.
Таке заступницьке ставлення зазвичай триває до юнацького віку, після чого дитина отримує більше свободи. Наприклад, групи підлітків разом проводять канікули без дорослих.
У поляків повноліття настає в 18 років, після чого вони отримують право голосу.

Багато пабів та клубів, особливо в містах, відвідуються переважно вісімнадцяти-двадцятирічними, тоді як неповнолітнім міцні напої не продаються.

Старше покоління

Нерідко пенсіонери живуть зі своїми одруженими дітьми, щоб допомогти їм по дому і з дітьми, так як більшості літнім людям потрібна матеріальна допомога від своїх дітей, оскільки державна пенсія недостатня для нормального життя.

Старше покоління користується повагою в польському суспільстві. Поляки часто поступаються місцем у черзі або в трамваї, автобусі чи поїзді літнім людям.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19