За що беруть гроші посередники при вступі до польського університету?

За що беруть гроші посередники при вступі до польського університету? Отримання вищої освіти в Польщі є зараз досить популярним і перспективним. Багато нинішніх абітурієнтів (і їхні батьки) активно «блукають» в мережі Інтернет, намагаючись підібрати заклад освіти, розібратися з процедурою вступу та підрахувати приблизні витрати на утримання студента в Польщі… А наявна велика кількість фірм-посередників настирливо пропонує відповісти на всі питання та вирішити всі проблеми, пов’язані зі вступом. То чи варто скористатися такими послугами і до кого з посередників краще звертатися?

         Фірми-посередники укладають з польськими вищими навчальними закладами (ВНЗ) угоди про співпрацю – і називають такі ВНЗ своїми «партнерами». Компаній-посередників в Україні зараз досить багато;  їхні послуги з організації вступу до закладу вищої освіти Польщі коштують від 420 до 1000 євро. Вступ до своїх «партнерських» університетів посередники гарантують, тому і пропонуватимуть вам на вибір перелік тільки тих університетів, з якими мають відповідні угоди. Тож радимо обирати фірму, в якої вищих навчальних закладів-«партнерів» найбільше, щоб не обмежувати себе в виборі (адже в Польщі близько 400 установ вищої освіти!). Посередник повністю зорієнтує вас щодо умов та процедури вступу, вимог до абітурієнта в конкретному закладі освіти (з переліку «своїх»), наявності гуртожитку, оплати тощо – тобто допоможе підібрати найкращий варіант саме для вас, але, наголошуємо, з наявних у нього «партнерів». Крім того, всю паперову роботу посередник також візьме на себе (заповнення анкет, апостиль на освітніх документах, переклад на польську мову, пересилання документів у Польщу, нострифікація – якщо необхідно – диплому, пересилання в Україну, нотаріальне завірення перекладів, в тому числі і про зарахування до ВНЗ, бронювання гуртожитку і т.п.).

Деякі фірми-посередники пропонують абітурієнтам вивчати польську мову на своїх курсах. Тут необхідно зазначити, що більшість польських університетів на момент вступу не вимагає від іноземних студентів знання мови, проводячи адаптаційні місячні курси польської мови в вересні (вже після вступу перед початком занять), деякі ж – проводять співбесіду по скайпу на знання мови (і не вимагають сертифікатів фірм-посередників!). Зрозуміло, що мову вивчати потрібно, але як саме вивчати: на курсах, з приватними учителем, самостійно, чи вже в Польщі – це вирішувати безпосередньо абітурієнту. А для посередників мовні курси – то насправді основний заробіток, адже вступна кампанія відбувається тільки один раз на рік, а курси проводяться протягом усього року.

         Візові питання, що дуже приємно, також вирішать за вас посередники. Звичайно, документи на виїзд можна підготувати і самостійно, але без досвіду і знання нюансів це може коштувати тільки дорожче. Так, наприклад, велика кількість студентів з тих, що вступали самостійно і зекономили на послугах посередників, протягом навчального року були змушені повертатися додому, відриваючись від навчального процесу, для оформлення закордонного паспорту замість проїзного документу дитини. От і порахуйте витрачені кошти і час: спочатку оформлення проїзного документу, потім повернення в Україну, оформлення закордонного паспорту, оформлення візи, консульський збір, повернення в Польщу… А таких нюансів є багато, тому тут економити не радимо.

         Батьки майбутніх студентів, що звертаються до посередників, зможуть не супроводжувати своїх дітей на навчання, адже в Польщі співробітники компаній-посередників зустрінуть своїх студентів та допоможуть вирішити всі організаційні питання, пов’язані з поселенням. Деякі компанії-посередники пропонують навіть трансфер та супроводження своїм студентам з України до Польщі (пакет послуг «VIP»). Після прибуття у Польщу студента докладно проінформують про важливі аспекти проживання в іноземній державі, допоможуть зорієнтуватися як територіально, так і соціально (наприклад, допоможуть підібрати вигідний тарифний план мобільного оператора, відкрити рахунок у банку, підкажуть, де знаходяться найближчі супермаркет, пункт обміну валют, аптека, зупинка транспорту і т.п.).

         Але саме цінне і привабливе, що пропонують посередники своїм студентам, – це консультаційне супроводження та вирішення питань, що виникають протягом навчання (від року до всього терміну залежно від фірми-посередника та обраного пакету послуг). Це означає, що фірма-посередник бере на себе зобов’язання бути мудрим наставником вашої дитини і прийти на допомогу і їй, і вам у потрібну мить. Якщо виникли будь-які непорозуміння або труднощі в процесі навчання, якщо з’явилось бажання перевестися на іншу спеціальність, або навіть змінити освітній заклад, якщо не влаштовує житло чи необхідна допомога в оформленні «карти побиту», — компанія-посередник тут стане у нагоді. На жаль, і необхідність госпіталізації інколи трапляється в житті. А що робити, якщо ви в Україні, а дитина в Польщі? Хто допоможе? Ось тоді і подякуєте своїй завбачливості, що свого часу звернулися до серйозного посередника ринку освітніх послуг!

         Посередники безперечно полегшують як саму процедуру вступу до польського ВНЗ, так і подальші прибуття та адаптацію студента в чужій країні. Але і без посередників двері іноземних університетів відкриті для українських абітурієнтів. Тож, з посередником чи без, вперед за європейським дипломом!

 

З приводу навчання в Польщі  звертайтесь за наступними контактами:

Тел: +38 (067) 457 33 17; +38 (063) 790 74 53 (Ольга) E-mail: zhasmin5@i.ua

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19