Ринок праці в Польщі: які працівники потрібні

На кінець третього кварталу 2017 року у польській економіці було більше 130 000 вакансій. Це істотно більше, ніж на квартал раніше, і ще більша різниця в порівнянні з 2016 роком. Багато компаній не можуть знайти працівників.

Ринок праці в Польщі: які працівники потрібні

Ринок праці в Польщі: які працівники потрібні


Головне управління статистики Польщі провело опитування серед 754 тис. фірм, переважно (понад 70 відсотків) малих, до 9 робочих. З цього дослідження випливає, що існує понад 131 тис. вільних робочих місць, що на 7,5% більше, ніж в кінці другого кварталу 2017 року і до більш ніж 37% більше, ніж в аналогічний період 2016 року.

Вакансії в рівній мірі стосуються посад, які вже певний період часу залишаються вільними, так і новостворених робочих місць. У всіх 15 названих в рапорті управління статистики сферах діяльності існують вільні місця роботи. У той же час, чітко проблема з працівниками постала в трьох сферах діяльності, про що не раз було відзначено і в інших статистичних дослідженнях і представниками самих фірм. Найбільше проблем з заміщенням вакантних посад мають підприємства промисловості — 33,5 тис. вільних робочих місць, будівництва — понад 20 000 і сфера торгівлі і ремонту автотранспортних засобів (Управління статистики об’єднало ці дві категорії в одну) — майже 21 тис. вакансій.

Якщо ж мова йде про найбільш потрібні професії, то до них відносяться промислові працівники і майстри, фахівці, монтери машин і устаткування, а також персонал сфери послуг і торгівлі. Найменша кількість вільних вакансій мають представники державних органів влади, вищих посадових осіб та керівників.

Не буде, ймовірно, несподіванкою і те, що найлегше знайти нове місце роботи в Мазовецькому, Сілезькому та Великополському воєводствах. Протилежна ситуація в Підляському, Опольському і Свєнтокшиському воєводствах.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року в Польщі зафіксовано рекордно низьке безробіття, що склало 6,5%

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19