Що і скільки дозволено провозити через польський кордон

Що і скільки дозволено провозити через польський кордон

Що і скільки дозволено провозити через польський кордон

Що можна ввозити в Польщу
Дуже часто в нашому співтоваристві , піднімається питання про проходження кордону при в’їзді до Польщі. Дуже хвилюють питання відносно продуктів, сигарет і алкоголю, готівкових грошей, ноутбуків з піратським софтом і т.п.

Сьогодні я постараюся розкрити цю тему детальніше і відповісти на питання. Якщо після прочитання цієї статті у вас будуть питання — сміливо запитуйте в коментарях.
І так Кордон
Переїзд з однієї держави в іншу — зазвичай виснажливий і тривалий процес. Постійні черги, огляд речей, перевірка документів, питання : «Куди?, Навіщо?».

Ті, хто їдуть в перший раз — дуже переживають, що саме з ними щось статися, щось не так і їх там якщо не розстріляють, то арештують точно. Але, тим не менш — що б почувати себе спокійним і впевненим рекомендую ознайомитися зі статтею : «Які документи необхідні при перетині кордону Польщі?»

Почнемо з Продуктів
З 2009 року в Польщу, як і інші країни, що входять до складу Європейського Союзу, суворо заборонено ввозити:

м’ясо та продукти що його містять .
молоко та продукти що його містять.
консерви.
сало.
ковбасу.
йогурти.
сир.
шоколад.

Виняток становлять дитяче харчування, морепродукти і риба. Однак, я, і багато моїх знайомих не одноразово везли з собою з України заморожене сире м’ясо і ковбаси. Причому навіть коли був огляд сумок і прикордонник побачив ковбаси — він не зацікавився ними і закрив сумку.

Ковбасні вироби та сало дозволяється перевозити в малій кількості і за умови що вони будуть порізані на дрібні шматочки.

Скажімо так — тут, швидше за все лотерея. Якщо по закону не можна — значить, до вас завжди можна буде докопатися і змусити вас викинути собакам продукти вашого скромного харчування. Однак так як негативних ситуацій з продуктами ні коли не траплялося — можна сказати що це «умовно дозволена категорія»

 

Електроніка: Ноутбуки, планшети ,фотоапарати тощо
Якщо ви з собою везете ноутбук, планшет, фотоапарат, розмовляючого робота з мультика „Wall-e” на кордоні можуть змусити його задекларувати.

Зараз пару слів про те, навіщо потрібно декларування і взагалі що це таке. Уявімо що ви громадянин, хай буде — України, поїхали в Польщу. Придбали там планшет за 2000 злотих. При цьому 23% з цих 2000зл (460зл) — Ви віддали державі в якості податку на додану вартість. Державі — польській, звичайно.

Далі ви хочете повернутися в Україну і берете з собою планшет. Він разом з вами переїжджає кордон і виходить так, що ви заплатили податок державі, а товар опинився в іншій державі. При в’їзді в Україну — вас цілком можуть змусити заплатити податок за ваш Планшет. Отримуємо подвійне оподаткування.

Вихід — декларувати, що ми ввозимо і вивозимо. Тобто при в’їзді написати, що везете ноутбук, планшет, фотоапарат. При виїзді завжди можна буде показати, що ви привезли то й відвезли. Якщо, скажімо ви придбали щось в Польщі — то ви можете повернути собі 23% від цієї вартості : «Як повернути собі податки?»

Ліцензія!
Завершуючи тему про електроніку, хотілося б сказати пару слів про не ліцензійному програмному забезпеченні, піратських фільмах, іграх і т.п. Взагалі — я не чув ні однієї історії, де б прикордонник просив включити ноутбук. Але навіть якщо у вас раптом захочуть оглянути його — не чиніть опір. Можливо, вони підозрюють, що всередині заховані наркотики або ювелірні вироби або золото. Якщо раптом вони захочуть його включити — нехай включають. Краще звичайно встановіть пароль перед поїздкою. Взагалі прикордонникам звичайно всеодно піратський Windows у вас чи ні. Більше того — це не в їх компетенції. Тому я вважаю, що переживати не варто.

Алкоголь і тютюнові вироби
Ті хто палять і п’ють — найбільше засмутяться на цьому місці. На територію Польщі особами, які досягли 17 років, дозволено провозити:

40 сигарет або 50г. тютюну для куріння.
1 літр сильно алкогольного напою (більше 22,3%).
2 літри середньо алкогольних напоїв (менше 22,3%).

Ось це контролюють найбільше. Дуже часто водії самі набивають весь автобус сигаретами. Часто провозять сигарети в продуктах харчування, речах і т.п… Якщо чесно, то для мене це не зрозуміло. Так сигарети в Польщі дорожче і коштують приблизно 30-40 грн за пачку. Але …! Підставлятися заради якихось … сигарет? Тим більше якщо вони просто будуть лежати в сумці ще можна впасти на дурника, сказати на митниці не знав, скільки можна і викинути. А якщо вони будуть заховані і їх знайдуть? Навіть не знаю, що повинні зробити, напевно, анулюють візу і виставлять штраф.

Я вважаю, що висока вартість сигарет — повинна стимулювати бажання кинути курити, а не стимулювати бажання викрутитися і всіх обдурити.

Ліки
Дозволяється перевозити будь-які лікарські препарати в кількості достатні для 1 людини. Якщо чесно — дуже розмите поняття і абсолютно не дає поняття що можна, а що не можна. Треба сказати так: везіть з собою, скільки хочете, але оцініть об’єктивно, як буде виглядати, якщо ви візьмете із собою 50 пачок Аспірину, 50 пачок Анальгіну і т.п.

Гроші
Без декларації можете спокійною брати з собою еквівалент до 8 000Є в будь-якій валюті. Від себе скажу так — прикордонники хочуть торкатися до чужих грошей найменше, з цього ні хто їх рахувати не буде, а більш того навіть не полізе до вас у кишеню. Мова йде про те, якщо ви перевозите гроші в гаманці або барсетці, а не згорнуті у шкарпетки серед речей пачки доларів. А взагалі краще користуйтеся пластиковими картами.

Тварини
Дозволяється ввезення не більше 5 домашніх тварин. Причому тварини повинні бути підписані за допомогою електронного ідентифікатора, потрібно також пред’явити свідоцтво про їх стан здоров’я з обов’язковою відміткою про вакцинацію проти сказу. Крім того, необхідно заповнити декларацію з заявою про те, що тварини ввозяться тимчасово і будуть вивезені назад. Цей документ потрібно буде пред’явити при зворотному вивезенні тварин з території ЄС.

Інше
Відразу хотілося б зазначити, що ввезення:
-наркотичних речовин, психотропних речовин та їх прекурсорів;
-зброї та боєприпасів
— пам’яток старовини;
— тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення, а також отриманої з них продукції (CITES).

Заборонений. На території кордону постійно чергують собаки і сапери.

І так підведемо підсумки
Кожна поїздка за кордон — це щось нове. Однак сценарій приблизно однаковий завжди. Коли ви виїжджаєте через Україну (до прикладу) вас випускають швидко, а в Польщу пускають повільно. У Поляків іноді буває так, що просто збирають паспорти, ставлять штамп і відправляють — навіть не заглядаючи в багаж. З іншого боку буває, так що всіх змушують вийти з автобуса, пройти металеву рамку-металодетектор і потім ще покласти всі речі на рентгенівський сканер.

Найголовніше не порушувати закон і тоді не буде хвилюватися про що.

 

29 комментариев to “Що і скільки дозволено провозити через польський кордон”

 1. Freeman Finance:

  Кредити !! Кредити !! Кредити !! Чи є хто-небудь тут, хто все ще бореться, щоб отримати кредит? Ви потребуєте в кредит по будь-якої причини, і ви не знаєте, де отримати дешеві і надійні кредити, ваша допомога, нарешті, тут, як ми пропонуємо дешеві кредити за низькою відсотковою ставкою всього 2%. Зацікавлені позичальники повинні зв’язатися з нами по електронній пошті (Freemanloanfinance@gmail.com) і отримати ваші позики сьогодні.

 2. Катя:

  доброго дня!!!скажіть будь ласка чи можна пиревезти з України вазон?

 3. roselyn james:

  Привіт.
  Чи ви відмовляєтесь від позики підробленої кредитної компанії, Вам потрібна термінова позика, щоб погасити ваші рахунки, Вам потрібні необов’язкові позики, Ви шукаєте комерційну позику? особистий кредит, житловий кредит, кредит на автомобіль, студентський кредит, кредит, консолідація боргу, венчурний капітал тощо. ми відкрили кредитування фізичних можливостей для підприємств та приватних осіб за низькою і доступною процентною ставкою 2% відсоткової ставки. якщо ви зацікавлені в терміновому кредиті? Будь ласка, зв’яжіться з нами сьогодні за допомогою електронної пошти: (ROSELYNJAMES19@GMAIL.COM) та отримайте кредит сьогодні.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19