Польські сувеніри

 Польські сувеніри

Польські сувеніри

Повертаючись з Польщі, не забудьте придбати сувеніри собі та своїм близьким. Самі симпатичні подарунки продаються в краківських «Сукенніци» (Суконних рядах) і в Гданську, на щорічній Ярмарку святого Домініка в серпні.

Протягом Домініканської ярмарки в центрі міста прямо на тротуарі стоять торговельні намети, кіоски, лотки і невеликі розкладні столики, де здебільшого продаються дрібнички. Але якщо добре пошукати, ви зможете виявити там справжні скарби.

Взагалі, на Домініканської ярмарку можна придбати золоті та срібні прикраси з бурштином та коралом, різьблені скульптури, картини, кераміку, оригінальний одяг, рідкісні тканини, унікальні книги та музичні інструменти, чарівні сувеніри, а іноді можна натрапити на найцінніший антикваріат.

 Польські сувеніри

Польські сувеніри

Звичайно, на ярмарку представлені не тільки вироби народних майстрів та ювелірів. З тим же успіхом там можна придбати новітню техніку і предмети домашнього ужитку. Відвідувачів Домініканської ярмарки розважають музиканти і вуличні театри.

Однак до Польщі приїжджають не тільки за сувенірами-дрібничками. Тут є чим зайнятися і професійним колекціонерам. Польські галереї пропонують придбати різні твори сучасних художників. У Польщі є спеціальні художні салони, які є посередниками між покупцем і автором або сприяють у встановленні контакту з потрібним автором.

Кожна робота чи книга, створена до 1945 року, не може бути вивезена з країни без спеціального дозволу. Якщо ви хочете вивезти твір мистецтва або виріб художнього промислу, вам доведеться відвідати Воєводське управління консерватора пам’яток старовини і мистецтва, а саме той його відділ, який відповідає за район здійснення покупки. Якщо мова йде про книжки, то доведеться звернутися в Національну бібліотеку у Варшаві. Найчастіше ця процедура не ускладнює життя покупцеві, управління відповідають згодою і не вимагають зайвих формальностей.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19