Пам’ятники Варшави

Пам'ятники Варшави

Пам’ятники Варшави

Варшава — дивовижне за красою європейське місто. Архітектура міста, парки, музеї, гарно оздоблені площі та пам’ятники Варшави — все це створює картину прекрасного радісного міста.

Пам’ятників у Варшаві багато, створені і встановлені вони в різні часи, але в сучасному місті створюють прекрасний ансамбль.
Стародавні пам’ятники Варшави

Найстаріший пам’ятник Варшави — колона короля Сигізмунда III Вази, встановлена в 1644 р. Друга за давності установки — Статуя Богородиці з немовлям, споруджена в 1683 р. на честь перемоги Яна III над турками на Відні.

Символом міста є варшавська русалка, що зображає жінку-Сирену з мечем та щитом. У місті таких пам’ятника два — на ринковій площі Старого міста та на набережній Вісли напроти вулиці Тамка. По численних легендах русалка є захисницею Варшави.

Пам’ятники Варшави — знаменитим людям

Один з найкрасивіших пам’ятників Варшави, встановлений перед будівлею Варшавського наукового товариства, — пам’ятник Миколі Копернику. Замислений астроном сидить з глобусом в руках. Пам’ятник розроблений датським скульптором Бертелем Торвальдсеном в 1830 році. Цим же скульптором був створений пам’ятник князю Юзефу Понятовскому — герою наполеонівських воєн, зображеному в туніці та римських обладунках. Пам’ятник встановлено перед президентським палацом.

Польща глибоко шанує свою історію та шанує пам’ять людей, які прославили країну. Одним з таких людей був найбільший польський поет, політичний діяч, учасник національно-визвольного руху Адам Міцкевич. Пам’ятник йому встановлено у сквері уздовж королівського тракту.

А в красивому парку Лазенки встановлений один з найвиразніших пам’яток Варшави — пам’ятник Шопену. Тут композитор, занурений у світ чарівних мрій і мелодій, сидить під химерно зігнутим деревом.

Пам’ятники Варшави, присвячені музикантам, письменникам, видним діячам розміщуються на площах міста. На площі перед Великим театром встановлені пам’ятники Станіславу Монюшка та Войцеху Богуславському.

Більшість пам’ятників Варшави присвячено героям історії. Не забуті і герої-визволителі Варшави. На площі маршала Ю.Пілсудського знаходиться Могила Невідомого солдата, що символізує віддання боргу поколінь всім загиблим у боротьбі за Польщу. Тут горить Вічний вогонь, і несе службу почесна варта.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19