Варшава

Варшава

Варшава

Варшава, як і личить столиці, є найбільшим містом у Польщі і розташована на Мазовецької низовини, по обох берегах річки Вісла. Перші згадки про місто зустрічаються в записах XIV століття під назвами Варсеуенсіс (Warseuiensis, 1321), Варшевья (Varschewia, 1342) і Варшоуя (Warschouia, 1482).
З 1413 року місто було столицею Мазовецького князівства, а з 1596 року — столицею Речі Посполитої. У 1795 р. Варшава відійшла під владу Пруссії. Трохи пізніше в 1807-1813 р.р. стала столицею створеного Наполеоном I Варшавського герцогства. Після поразки Наполеона I з 1815 р. — центр Царства Польського в складі Російської імперії. Через століття з 1918 року Варшава — столиця Польщі.
Історія столиці Польщі дуже багата, але найбільш незгладимий слід залишив ХХ століття, а особливо Друга світова війна. У 1939 році почалася німецька окупація міста і так зване Час Апокаліпсису. Варшава втратила своє управління і увійшла в межі Генерального Губернаторства. Після майже п’ятирічного ув’язнення в 1944 році спалахнуло антифашистське Варшавське повстання, яке було жорстоко придушене німецькими військами, при цьому місто було значно зруйнований. Поляки очікували допомоги з боку радянських військ, але німецькі нацисти перед відступом скрупульозно виконували указ Адольфа Гітлера бажає знищити Варшаву. У 1945 році Варшаву звільнили війська Радянської армії, і після закінчення війни місто стало столицею Польської Народної Республіки.

Після закінчення військових дій почалося відновлення столиці Польщі, в рамках якої був створений спеціальний Громадський Фонд Реконструкції Столиці. Був заново відбудований Старе місто, Краківський передмістя та Новий місто. Незважаючи на старання Варшава не отримала назад свій передвоєнний вигляд і характер. Після повалення комуністичного правління в 1989 році Варшава стала столицею незалежної демократичної Польщі. Занепад комунізму ввів місто, як і всю країну на шлях швидкого розвитку. Місто стало змінюватися із запаморочливою швидкістю.

Місто в даний час є великим транспортним вузлом Польщі. Тут сходяться 8 залізних і 8 шосейних доріг, є два річкових порти, аеропорт міжнародного значення — «Окенце».
Місто є великим індустріальним центром, в ньому розвинене машинобудування і металообробка, працюють заводи електротехнічної, електронної, оптичної, хімічної та поліграфічної промисловості. Є підприємства харчової, швейної та шкіряної галузей.

В місті розташовано багато навчальних закладів, таких як Університет (1818), Вища школа економіки, Польська академія наук, музей техніки, музей Війська польського, музей історії Варшави, археологічний музей, зоопарк, ботанічний сад, філармонія, ряд театрів.

У відновленому історичному «ядрі» Варшави після 1945 року, районах Старого і Нового міста, панує дух польського середньовіччя. Найбільш відомі пам’ятки Варшави: площа Ринку з будинками XVI-XVII вв., Зміцнення «барбакан» (XVI ст.), Костел Святого Яна, готичний костел, костел сакраменток, королівський замок, палаци магнатів Оссоліньскіх і Красиньський, Потоцьких і Тишкевичів, королівська садиба Вілянув, костели Св. Хреста, палацово-парковий комплекс Лазенки, колона Сигизмунда III.

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19