В імперії крокусів — Хохоловска поляна

В імперії крокусів - Хохоловска поляна

В імперії крокусів — Хохоловска поляна

Хохоловска поляна — це сама велика галявина в польських Татрах. Вона знаходиться на висоті 1090-1150 метрів над рівнем моря та раніше була одним з головних пасовищ в Татрах. В даний час влітку тут ведеться культурний випас овець. У 1930 році на Хохоловской галявині знаходилося 60 різних будівель: курені, комори з сіном та інші господарські споруди, які зараз є історичними пам’ятниками пастушої архітектури.

З Хохоловской галявини відкривається дуже мальовничий вид на розташовані поблизу гірські вершини: Комінярскій Верх, Бобровец, Гжесь, Раккон та Воловець.

В імперії крокусів - Хохоловска поляна

В імперії крокусів — Хохоловска поляна

У верхній частині галявини знаходиться База PTTK, поруч із вхідними дверима якої встановлено дві пам’ятні таблиці на честь зустрічі Іоана Павла II з Лехом Валенсою в 1983 році. Тут же розташована невелика, збудована в гуральському стилі, дерев’яна каплиця св. Іоанна Хрестителя (богослужіння в ній проводяться по неділях).

База є основним пунктом для вилазок в Західні Татри, взимку тут працює лижний центр (на лижах можна кататися не тільки на Хохоловской галявини, але і на розташованих поруч схилах).

Але найбільш красива Хохоловская галявина навесні — саме в цей час тут розцвітає знаменитий килим з крокусів!

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19