Це одна з найвідоміших польських карстових печер, яка пов’язана з легендою про короля Владислава III Локетка. У ній ховався майбутній король від переслідувань чеського короля Вацлава II.
Локетек перебував у печері близько шести тижнів, а життя йому врятував павук — сплів щільну павутину, що закриває вхід до печери й навів погоню в оману: переслідувачі подумали, що до печери багато днів ніхто не входив і повернулися ні з чим.
Печера розташована в мальовничому Ойцовського національному парку і є сьогодні туристичним об’єктом для подорожуючих по долині Прондник. З 1987 року печера має електричне освітлення, а групи туристів відвідують її під наглядом гіда.
Веде до печери ущелина довжиною 20 метрів, яка, ймовірно, була колись фрагментом коридору, стеля якого звалилася. Ущелина повертає ліворуч і по дерев’яних сходах можна спуститися в великий головний коридор. Головний коридор веде в Залу Лицарів довжиною 25 м та шириною 10 м. Звідси починається подорож по підземних кімнатах — кухні, королівської спальні і т.д. У печері є сталактити. Температура в печері становить 7-8 ° C градусів. Печера Локетка була оголошена пам’ятником в 1924 році і з тих пір оптимізована для масового туризму. Щорічно в ній бувають близько 30-40 тисяч осіб.