Польська віза тільки через візовий центр.Поїхати в Польщу стало складніше та дорожче.

Звичайні українці можуть забути про безкоштовні візи в Польщу. Віза в Польщу більше не буде безкоштовною. Лише кожен десятий претендент на внутрішню польську або шенгенську візу зможе звернутися за нею безпосередньо в дипломатичну установу.

Польська віза тільки через візовий центр

Польська віза тільки через візовий центр

Щонайменше 90% громадян незабаром будуть подавати документи лише у візові центри. Таке рішення прийняло Міністерство закордонних справ Польщі. Першими нові правила випробували на собі жителі Волинської та Рівненської областей.

 Польське консульство у Луцьку з нового року фактично закрило двері для бажаючих отримати візу. Тут майже всіх направляють у візовий центр, який править за послуги 200 гривень.

 

Тепер в самому консульстві безкоштовно оформляють візи тільки для членів польської діаспори, репатріантів, VIP-персон та офіційних делегацій від влади. «Ми виконуємо постанову Міністерства закордонних справ Польщі, яке доручило нам встановити ліміти відвідувань, щоб зменшити черги в Консульствах та перенаправити людей у візові центри, де черги менші», — заявив в.о. Генерального Консула Польщі у Луцьку Кшиштоф Савіцький.

 

Однак через ці нововведення, наприклад, не змогла виїхати на міжнародні змагання група спортсменів-дітей з малозабезпечених сімей. Обмеження незабаром будуть практикувати всі польські консульства в Україні. Реакцію людей Луцьке консульство отримало першим, тому тут правила трохи пом’якшили. «Ми додатково визначили ще три категорії це — спорт, наука та культура. За цими напрямками люди не будуть змушені звертатися у візовий центр», — зазначила керівник візового відділу польського Консульства в Луцьку Беата Бжівчі. Нарікання громадян на те, що люди отримують переважно короткострокові візи, в дипломатичній установі називають прикрою помилкою і пояснюють складністю перехідного періоду. Та рекомендують скаржитися не журналістам, а — в консульства. «Ми не закриваємо двері консульства». — Запевняє Бжівчі. Також тут переконують в корисності новації: чим менше в посольстві будуть відволікатися на прийом документів, тим швидше будуть оформляти візи. Ось тільки волиняни в цьому сумніваються, адже нинішні черги під візовим центром будуть тільки рости, а їх доведеться вистоювати за дві сотні кровних.

One Response to “Польська віза тільки через візовий центр.Поїхати в Польщу стало складніше та дорожче.”

  1. Окснаа:

    Доброго дня. Скільки коштуватиме студентська віза в Польщу? Скільки часу робиться?Які документи потрібні?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19