Українці становлять більшу частину студентів-іноземців у Польщі. Такі результати звіту польської освітньої організації «Перспективи». У 2010-2011 навчальному році у Польщі навчалося 3,9 тис.. наших співвітчизників. У цьому році — близько 8 тисяч.
— Щороку до Польщі приїжджає півтори тисячі нових студентів-українців, — розповідає радник польського посла в Україні з питань науково-освітньої співпраці Ганна Кузьма. — Попит на навчання в країні пов’язаний з тим, що в 2004 році Польща стала членом Євросоюзу. Тепер тут можна отримати диплом європейського зразка. Ціна на навчання в кілька разів нижче, ніж у Великобританії чи Франції. В середньому 2 тисячі євро за рік. Вона може відрізнятися залежно від вузу та спеціальності. Правові та економічні факультети дорожче гуманітарних.
Зараз українці є пріоритетом для Польщі. Вони мають можливість отримати грант, стажування, легко вчать польську мову. Деякі вузи пропонують знижки. Кращі студенти можуть вчитися безкоштовно. У більшості випадків такі можливості надають політехнічні університети.
Найактивніше українців приймає Вроцлав — місто-побратим Львова. Побратими українських студентів є в Любліні, Жешуві, Гданську, Познані та Варшаві. Кілька років тому вчитися до Польщі їхали переважно з західних областей. Тепер — з усієї України.
Диплом, отриманий в Польщі, не дає права на роботу в країні. Тільки на час навчання особа отримує спеціальну студентську візу. Кращим студентам, звичайно, пропонують залишитися. Випускникам з України важче знайти роботу, ніж полякам. Більшість українців повертаються додому. Для Польщі так вигідніше — вони знають польську мову. Потім їм простіше розвивати співробітництво в Україні.