Чому поляки 9 травня не святкують День Перемоги?

Чому поляки 9 травня не святкують День Перемоги?

Чому поляки 9 травня не святкують День Перемоги?

Чому Польща не святкує перемогу над фашистською Німеччиною 9 травня? Адже вона перша зазнала поразки від Гітлера в 1939-му році! Це була нова Польща, яка повстала з попелу в 1918-му році. Історики знають, що в 1795-му Річ Посполита була розділена між Росією, Австрією і Пруссією. Талановитий російський полководець Олександр Суворов розбив війська Речі Посполитої.

Тоді Польщі, як самостійної держави, не існувало. Польща була під управлінням Франції або Росії. Але Перша Світова війна і революція 1917-го року змінила карту світу і в 1918-му році знову було створено незалежну державу Польща. Цікаво, що вона уклала договір про ненапад з Німеччиною і СРСР:

У 1932 році Польща уклала з СРСР договір про ненапад, пізніше продовжений до 1945 року. У 1933 році польський уряд повідомляє Гітлеру, що з приходом його до влади відбулося поліпшення польсько-німецьких відносин. 26 січня 1934 року Польща і Німеччина підписали пакт про ненапад терміном на десять років.

Але, в 1939-му році Німеччина і СРСР одночасно порушили договори про ненапад, і поділили Польщу між собою, а потім святкували разом перемогу над Польщею в місті Брест. Там же був складений договір між нацистською Німеччиною і Радянським Союзом від 28 вересня 1939 року, підписаний після вторгнення в Польщу армій Німеччини та СРСР міністром закордонних справ Німеччини Ріббентропом і народним комісаром у закордонних справах СРСР Молотовим.

Що ж означала для поляків перемога над фашистською Німеччиною 9 травня 1945 року? Зрозуміло, що всі розсудливі люди раділи тому, що був позбавлений влади анти людський режим в Німеччині, який приніс так багато горя і сліз польському народу. У період Другої Світової війни загинуло приблизно 6 мільйонів поляків. З них цивільних осіб — два мільйони.

Але після перемоги над фашистами в Польщі відразу було встановлено сталінський або радянський режим, який спочатку Другої Світової війни відняв у Польщі більшу частину території і після закінчення війни так і не віддав її. Так що поляки після війни не стали повністю вільними.

І тільки у вересні 1993 року останні радянські військові частини СРСР пішли з Польщі. Саме тому в сучасній Польщі 9 травня не святкують як день перемоги.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19