Зал Століття у Вроцлаві

Зала Сторіччя — одна з найбільш значущих пам’яток польського міста Вроцлав. Побудований Зал був ще, коли Вроцлав називався Бреслау і входив до складу Німеччини. Назва Залу присвячена сторічному ювілею Битви народів під Лейпцигом, яка відбулася в 1813 році. У 1907 році був оголошений конкурс на кращий проект виставкового залу, в якому перемогла команда архітектора Берга, Трауера і Міллера. У 1913 році відбулося урочисте відкриття залу.

Зал Століття у Вроцлаві

Зал Століття у Вроцлаві

Будівля Зали Століття досягає 42 метрів у висоту і вінчається куполом 67 метрів в діаметрі. У приміщенні крім головного залу передбачено ще 56 інших виставкових приміщень і коридори, які оточують головний зал.

Центральний зал може вмістити 6000 чоловік, а вся будівля Залу Століття розрахована на 10 тисяч осіб. Головний зал будівлі відрізняється приголомшливою акустикою. Спеціально для цієї будівлі був спроектований орган франкфуртської фірми Sauer. На той момент він був найбільшим в світі і пережив навіть Другу світову війну. У 1946 році орган був демонтований, і велика частина його фрагментів перенесена у Вроцлавський собор.

Зал Століття внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2006 році. Зараз в Залі Сторіччя проводяться концерти, конференції, виставки та спортивні змагання.

Знаходиться Зал Сторіччя в Щитницькому парку. Біля нього розташований відомий мультимедійний фонтан з красивим підсвічуванням, який працює з початку травня і до кінця жовтня. Він був побудований в 2009 році, і на той час був одним з найбільших функціонуючих фонтанів в Європі.

Адреса Залу Століття у Вроцлаві: Wystawowa 1, 51-618 Wroclaw, Polska

Фото Залу Століття у Вроцлаві

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19