Іноземні студенти в Польщі: питання легалізації

Іноземні студенти, які вступили на денне відділення польських університетів, на підставі рішення про зарахування отримують річну  студентську візу (національна віза типу D), за якою можуть багаторазово в’їжджати на територію Польщі.

Іноземні студенти в Польщі

Іноземні студенти в Польщі

Після приїзду до Польщі такі студенти можуть оформити тимчасове місце проживання (ТМП), це дасть можливість працювати в Польщі у вільний від навчання час. Найцікавіше, що ТМП, фактично позбавляє вас від необхідності далі піклуватися про візу, тому продовжується на весь термін навчання.

Більш того, дія цього документа продовжується і на 12 місяців після закінчення університету. Таким чином це дає ще й можливість спокійно працювати в Польщі після закінчення польського університету.

Іншими словами, вступивши до університету в Польщі, студент отримує право легально перебувати на території Польщі на весь період навчання плюс 1 рік, головне вчитися і не вилетіти за пропуски або погану успішність. А там, якщо є бажання залишитися в Європі — справа техніки.

Документи, необхідні для отримання студентської візи:

 • заповнена анкета з приклеєною фотографією. Анкету заповнювати латинськими літерами. Приймаються документи заповнені польською, англійською або українською (транслітерація) мовою. За неповнолітніх анкету підписує батько або юридичний опікун.
 • кольорова фотографія 3,5х4,5 см, не більше ніж 6-місячної давності
 • закордонний паспорт та копія першої сторінки паспорта. Паспорт повинен бути підписаний і дійсний мінімум на 3 місяці від дати закінчення візи. У паспорті повинні бути як мінімум дві чисті сторінки. Паспорт повинен бути без декоративних обкладинок.
 • національний паспорт (оригінал та ксерокопія)
 • документи, що підтверджують мету та умови перебування в РП (у разі студентів — це, звичайно ж, запрошення з ВНЗ)
 • медична страхівка, дійсна у всіх країнах ЄС
 • для неповнолітніх — згода / дозвіл батьків на виїзд
 • свідоцтво про народження + копія
 • студенти, які платять за навчання, при подачі документів на візу повинні надати квитанцію про оплату 1 семестру / курсу та реєстраційного внеску.

4 комментария to “Іноземні студенти в Польщі: питання легалізації”

 1. оксана:

  Які умови вступу до вузу .ціна

  • Ольга:

   Умови вступу та ціна навчання різні — все залежить від конкретного вузу, а їх у Польщі більше 400! За більш детальною інформацією телефонуйте за номерами, вказаними у вкладці «Освіта в Польщі»

 2. Ольга:

  Какие документы необходимы для открытия визы для родителей студента ?

 3. Віктор:

  Мені дуже цікаво- чи можемо ми, разом з сином, який збирається вступати до ВУЗу, виїхати до Польщі і пожити там, працюючи,звісно, щоб він там навчався? Яку візу, в такому разі, нам треба замовляти? Які умови такого колективного виїзду?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19