З 1 жовтня студенти у Польщі йдуть на перші заняття

Карта Поляка: практичні переваги. Частина III

З 1 жовтня студенти у Польщі йдуть на перші заняття

Спекотне літо , веселі канікули , поїздки , зустрічі з друзями і рідними та інші спогади ще зігрівають нас у перші холодні дні осені . Вже завтра починається зовсім інше, але не менш інтенсивне студентське життя . Для одних перші жовтневі дні — це зустріч зі своїми приятелями по навчанню, забіги по барах , вечірки в гуртожитках та інші цікаві заходи , на яких діляться свіжими ще враженнями минувшого літа. Адже все одно серйозні заняття почнуться ще не скоро , а значить , можна не напружуватися і вдосталь насолоджуватися безтурботним студентським життям , роздивляючись з легким цинізмом новеньких , бажаючих отримати європейський диплом.

А от для початківців перший день в університеті , та ще й у Польщі — серйозна і відповідальна подія до якої бажано добре і правильно підготуватися. Обміркуйте заздалегідь , що вам одягнути . Якщо ви не хочете сильно виділятися серед інших першокурсників і бажаєте , щоб інші за зовнішнім виглядом не впізнали , що ви приїхали з України, то вибір одягу вельми важливий.

Молодим людям радимо не йти в перший день на навчання у спортивних штанях. Ми , звичайно , розуміємо , що в них дуже зручно і легко , але , тим не менше, краще надіньте джинси , брюки або що-небудь в такому дусі. Спортивки прибережіть на фізкультуру , там зможете всім довести, який ви чудовий спортсмен . Те ж саме стосується вітровки — замість неї можна піти в сорочці або кофті , а зверху , якщо буде холодно , надіти звичайну куртку. Перевірте кишені , щоб там не було насіння — вони звичайно дуже смачні, але гризти їх не варто. Пам’ятайте , що в головних уборах ходити в університеті, та й у звичайних закладах теж, не треба. Дівчатам радимо не вдягати надто короткі спідниці — навіть якщо у вас стрункі і довгі ноги. Занадто високий каблук може відразу видати , що ви приїхали з України.

Після того, як визначитеся з одягом , перевірте розклад транспорту , якщо ви , звичайно, ним користуєтеся. Дізнайтеся в деканаті розклад , а також , в яку групу вас записали . Подібну інформацію можна знайти на стіні серед оголошень , яких там буде дуже багато. Тому простіше і швидше це зробити в деканаті . На парах якщо хочете щось сказати або запитати , то руку піднімати не обов’язково : не перебивайте , а просто дочекайтеся , коли викладач закінчить пропозицію і говоріть. У разі , коли зайде інший викладач , вставати теж не потрібно . Якщо ви запізнилися на пару , то стукати у двері кабінету не обов’язково, а просто зайдіть і вибачитеся за запізнення . Зате треба стукати в особисті кабінети , коли підете на консультації чи по інших справах .

Ми чудово розуміємо , що  вище описані прості і звичайні правила поведінки , але першокурсники часто дуже хвилюються і переживають у свій перший день на навчанні: нове місце , нові люди , група . Не переживайте , що ще не дуже добре розмовляєте по -польськи , всі це розуміють і не чекають від вас прямо з першого дня великого знання мови. Будьте спокійні , розважливі і уважні. Не намагайтеся в перший же день дізнатися абсолютно про все — всьому свій час. Все буде добре — ми дізнавалися .

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19