Кількість українських студентів у Польщі зросла вдвічі

Кількість українських студентів у Польщі зросла вдвічі

Кількість українських студентів у Польщі зросла вдвічі

Студенти з України посіли перше місце серед усіх іноземців, які навчаються в польських вузах, а їхня кількість у минулому навчальному році зросла до 6300, що вдвічі більше, ніж у 2009/2010 рр.. Про це свідчить переданий звіт польської освітньої організації «Перспективи», підготовлений на основі даних офіційної статистики.

У минулому навчальному році у Польщі навчалося 24,3 тис. іноземних студентів з 141 країни, що на 4 тис. осіб більше, ніж у попередньому році. Крім українців, у польських вузах було найбільше студентів з Білорусії (близько 3 тис.), Норвегії (майже 1,5 тис.), Іспанії (1,2 тис.) та США (близько 1 тис.).

Близько третини іноземних студентів вивчають у Польщі економіку, більше чверті — медицину, 11% — вибрали технологічні спеціальності та 8% — соціальні науки.

Найпопулярнішими університетами серед іноземців виявилися Ягелонський в Кракові, Медичний в Познані, Варшавський та Медичний в Любліні.

У 2011/2012 році найбільше українських студентів навчалося у польській столиці — Варшаві (в 7 університетах більше 1,2 тис. студентів), а абсолютним лідером серед вузів виявилася Вища школа інформатики та менеджменту у розташованому неподалік від кордону з Україною місті Жешув (більш 900 студентів).

Представник організації «Перспективи» Бьянка Сівінські зазначила, що офіційні дані щодо кількості іноземних студентів в 2012/2013 році будуть опубліковані в найближчі місяці, зауваживши, що, за неофіційними даних, їх кількість зросте до близько 30 тис.
Співрозмовник агентства сказала, що серед них може бути близько 10 тис. студентів з України.
«На зустрічі в польському посольстві ми отримали інформацію, що було видано саме стільки студентських віз, скільки з них буде насправді використано, побачимо», — зазначила вона.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19