Польські технікуми – вся правда

Польські технікуми  вже декілька років приймають на навчання іноземців, в тому числі і українців. Навчання безкоштовне, потрібно оплачувати проживання – часто смішну суму у 100 злотих (приблизно 700 гривень) на місяць. Також є витрати на трьохразове харчування, плюс опіка та медичне страхування, в цілому 100- 150 доларів на місяць.

Польські технікуми – вся правда

Польські технікуми – вся правда

Після 4-річного навчання у польському технікумі, здається так звана «матура» — отримується польський атестат повної середньої освіти. Також матимете спеціальність – технік-логіст, технік-ветеринар, або ж технік дієтології харчування, наприклад. Як і після закінчення технікуму в Україні, для отримання вищої освіти потрібно вступати на перший курс університету, але із 4-річним досвідом володіння польською мовою та польською матурою, а це вже багато чого варте!

Є ще один момент при вступі іноземців до польських технікумів – на момент вступу майбутньому студентові не повинно виповнитися 18 років. До того ж, поки Ваш студент не повнолітній, комусь із батьків доведеться відкрити польську візу та відвозити і забирати його .

Для зручності перевірки студента на пропуски та отримані оцінки у більшості технікумів та ліцеїв існує так звана система «віртуального деканату», де можна зайти під логіком та паролем, який знає Ваш студент та перевірити всі заборгованості по здачі екзаменів, переглянути оцінки і т.д.

Як правило, для вступу до польського технікуму, потрібно мати непоганий атестат (от ці ж оцінки!), а також написати тест на загальні знання польської мови – де і в якому форматі пишеться тест залежить від умов вступу самого технікуму. Іноді доводиться відкривати візу, щоб безпосередньо написати тести в самому технікумі. В більшості існує вже спрощена система вступу.

З питань навчання у польських технікумах та ліцеях звертайтеся до нас у розділ Навчання у Польщі

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19